HaberlerRenaultYeni Araba Modelleri

TÜRKİYE YENİ RENAULT KOLEOS SATIŞTA

Renault, SUV serisini Yeni Koleos ile tamamladı. Konforu, tasarımı ve ileri teknolojiye sahip donanımlarıyla D-segmenti bir SUV’dan beklenen tüm özellikleri bünyesinde barındıran Koleos, Kadjar ve yenilenen Captur’un ardından satışa sunuldu.

Yeni Koleos, güçlü ve kaslı çizgilere sahip. Yenilenen modelde, 4×2 ve 4×4 seçenekleri mevcut. Koleos, 210 mm zemin yüksekliğiyle her arazide sürüş kabiliyeti sunuyor.

Koltuklarda, havalandırma ve ısıtma özellikleri bulunuyor. Yeni Koleos, 289 mm’lik arka diz mesafesi ile konforlu bir iç mekan sunmakla kalmıyor, sınıfının en iyisi olarak da öne çıkıyor. Eller serbest bagaj kapağı ve arka koltuklara kadar uzanan panoramik açılır tavan da Yeni Koleos ile yolculuk konforonu ve keyfini arttıran özellikle olarak dikkat çekiyor.

Yeni Koleos, Renault’nun yeni imzası olan far tasarımına da sahip.. Full-LED ‘Pure Vision’ teknolojisinin yanı sıra, halojen farlara oranla yüzde 20 daha güçlü olması sebebiyle güvenliği de arttırıyor.

Yeni Koleos, Şerit Takip Sistemi, Aktif Acil Fren Destek Sistemi, Kör Nokta Uyarı Sistemi, ESC gibi kapsamlı sürüşe yardımcı sistemi (ADAS) de bünyesinde barındırıyor.

R-LINK 2 multimedya sistemiyle, eller serbest telefon, navigasyon gibi fonksiyonlar koordine ediliyor. 7 ve 8,7 inçlik ekran seçeneklerinin bulunduğu sistem, güvenlik ve konfora da katkı sağlıyor. Koleos, yenilenen tasarımıyla D segmenti otomobillerle özdeşleşmiş olan zarafet ve özellikleri güçlü bir SUV’da birleştiriyor.

Yeni Koleos, Touch ve Icon olmak üzere 2 ekipman seviyesi ve 2 dizel motor seçeneği (1.6dCi 130bg X-tronic otomatik 4×2 / 2.0dCi 175bg X-tronic 4×4 otomatik) ile Türkiye’de satışa sunuluyor.

8 Haziran’da Türkiye pazarına çıkan Koleos için başlangıç fiyatı 162.500TL olarak belirlendi.

Oyak Grubu – Renault Mais Genel Müdürü Berk Çağdaş, Türkiye’de SUV segmentinin son üç yılda kayda değer bir artış yakaladığını söyledi. Çağdaş, bu segmentin 2013’te binek otomobil pazarından yüzde 11,5 pay alırken; 2017’de payını 16,5’e yükselttiğini vurguladı. Sedan ve Hatchback’ten sonra en çok tercih edilen kasa tipinin SUV olduğunu söyleyen Berk Çağdaş, “D SUV segmenti, binek otomobil pazarının yüzde 1,8’ini, D segmentinin ise yüzde 15,5’ini temsil ediyor.” diye konuştu. Oyak Grubu – Renault Mais Genel Müdürü, Yeni Koleos ile bu segmente güçlü bir geri dönüş gerçekleştirdiklerini ifade etti. Çağdaş, “Renault’nun yeni tasarım kodlarını taşıyan Koleos, bir SUV’dan beklenen kalite ve özelliklere sahip. Kadjar ve Captur’ün ardından Yeni Koleos’un pazara sunulmasıyla müşterilerimize eksiksiz bir SUV serisi sunuyoruz.” dedi.

DIŞI GÜÇLÜ İÇİ KONFORLU

Yeni Koleos, Laurens van den Acker tarafından hayata geçirilen Renault tasarım stratejisi doğrultusunda yepyeni bir tasarıma kavuştu. Güçlü ve kaslı hatlarıyla macera ve sağlamlık arayanların tercihi olacak Koleos, 210 mm’lik yüksek zemin mesafesi sayesinde her koşulda yolculuk imkanı sağlıyor. Bu yükseklik ayrıca, kusursuz görüş imkanını da beraberinde getiriyor.

Yeni Koleos 6 benzersiz gövde rengiyle göz alıyor: Elmas Beyaz, Ultra Gri, Metalik Siyah, Muson Gri, Lagün Mavi ve Mineral Bej..  Ayrıca, 17-19 inç aralığında 4 farklı jant tasarımı da otomobil severlerin beğenisine sunuluyor.

Yeni KOLEOS’un taşıdığı SUV genleri, krom detaylı kabinde de göze çarpıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu