Yeni Araba ModelleriAraba FiyatlarıJeep

Türkiye’de 149 bin TL’den Satışa Çıkan Yeni Jeep Renegade’i Tanıyalım

Jeep Renegade 149 bin TL‘den satışa çıktı. Jeep Marka Direktörü Sinan Saip Bel, “Türkiye’de satışa sunulduğu 2014 yılından beri 8 bin adeti aşan satış rakamına ulaşan Renegade, segmentinde tercih sebebi olmayı sürdürerek başarısını devam ettiriyor. Yenilenen Renegade, Haziran ayı itibariyle 149 bin 900 TL’den başlayan fiyatla ülkemiz yollarıyla buluşuyor. Yeni motor seçenekleri, üstün teknolojisi ve güvenlik donanımlarıyla pazardaki iddiasını daha da artıracak” dedi.

Renegade’in yeni nesil turbo beslemeli benzinli motorları, küçük hacimden elde ettikleri yüksek güç ve tork seviyeleri ile yakıt verimlilikleri sayesinde kompakt SUV sınıfına yepyeni bir soluk getiriyor.

1,0 litrelik 3 silindirli benzinli motor seçeneği; 120 HP güç ve 190 Nm tork üretirken, 6 ileri manuel şanzımanla kombine ediliyor. DDCT çift kavramalı şanzımanla gücünü ön aksa aktaran 1,3 litrelik 4 silindirli turbo beslemeli benzinli motor ise 150 HP güç ile 270 Nm tork üretiyor. Bu motorun 180 HP güce sahip varyasyonuysa 4 tekerlekten çekiş sistemi ve 9 ileri otomatik şanzımanla satın alınabiliyor. MultiAir III subap zamanlamasını ayarlayarak yüksek güç üretiminde yakıt tasarrufu da sağlıyor.

MultiAir III turbo benzinli motor seçenekleri 60 bin saati aşkın süre test edildi ve dünya çapında 5 milyon kilometre sürüş testine tabii tutuldu. Bir önceki motor seçeneklerine göre yüzde 20’ye varan yakıt tasarrufu sağlıyor. SCR (Seçici Katalitik Konvertör) sistemiyle donatılan 1,6 litrelik 120 HP MultiJet II turbo beslemeli dizel motor ve 1,6 litrelik motor 6 ileri manuel ya da çift kavramalı DDCT şanzımanla seçilebiliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu