Haberler

Uber’de e-Fatura Dönemi Başlıyor

Uber’de e-Fatura Dönemi

Yeni düzenlemeyle birlikte yolcular UberXL seyahatleri için, yolculuğu sağlayan ulaştırma şirketince düzenlenen e-Faturayı mobil uygulama üzerinden profillerine girerek rahatlıkla görebilecekler. Uber iş ortakları da müşteriye verilen hizmetin ödemesine dair e-Faturayı Uber’den temin edebilecek.

Yolcular, riders.uber.com adresinden UberXL yolculuklarının e-Faturasını görebilecekler. Sisteme kayıtlı e-posta adresi üzerinden veya hesaplarına giriş yaparak vergi profillerini doldurduktan sonra ilgili yolculuğun e-Faturasını alabilecekler.

Ülkemizde geleceği belirsiz olan uluslararası ulaşım şebekesi Uber’in faturalandırma sonrasında vergilendirmeye tabii olacak olmasıyla akıbeti hakkında nasıl karar alınacağı ise merak konusu.

Uber, Caarem’i Satın mı Alıyor?

Uber yanısıra, kendisi gibi ulaştırma servisi olan Dubai menşei Careem’i 2.5 milyar dolara satın almak için teklif sundu.

Bloomberg kaynaklı haberde, henüz bir kesinlikten söz edilmezken, anlaşmanın yapılmayacağı da söyleniyor. İki firmanın ittifak olmak için ilk yakınlaşması olmadığı yönünde söylemlerde var. Geçtiğimiz yılın Temmuz ayında Orta Doğu’daki artan maliyet rekabetinde birleşmek için görüşüldüğü de iddialar arasında yer alıyor.
Careem Kuzey Afrika, Pakistan ve Suudi Arabistan başta olmak üzere 10’dan fazla ülkede 70 şehirde faaliyet gösteriyor. Faal olduğu ülkelerde sektör lideri konumundaki şirket en fazla gelir kaynağını Suudi Arabistan’dan sağlıyor.

Uber’in çoğunluk hissesine sahip olan Tokyo merkezli telekomünikasyon şirketi SoftBank’ın Uber bünyesinde benzer yatırım girişimlerini toplayabileceği konuşuluyor.

300 milyar dolarlık varlığı bulunan SoftBank, daha önce Uber’in ABD, Avrupa, Avustralya, Latin Amerika’da hareket etmesini istediklerini belirtmiş, zorlayıcı koşulları olduğu gerekçesiyle Asya’ya uzak ara kalmasını istemişti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu