Yeni Araba Modelleri2019 Model ArabalarAraba VideolarıFerrariFoto GaleriHaberlerHibrit OtomobillerTeknoloji

V8 Üniteli Hibrit Ferrari SF90 Stradale Tanıtıldı

Ferrari SF90 Stradale tanıtıldı. V8 ünitenin yanında ilk kez sunulan elektrik ünitesi yer alıyor. V8 ünite ve elektrik ünitesi 1080hp güç sağlıyor. Ferrari ürün gamındaki ilk döker çeker olduğunu hatırlatalım.

Ferrari’nin teknoloji departmanının tepe ismi Michael Leiters AutoExpress’e yaptığı açıklamada, “Ferrari’nin bu plug-in hibrit motor sistemini henüz tanıtmamış olduğu diğer yeni modellerine uygulaması çok kolay olacak. Yani gelecekte yeni hibrit Ferrari’ler göreceksiniz” ifadelerini kullanıyor.

Ferrari SF90 Stradale yenilenen ve hafifletilen vites kutusuyla birlikte 7 kilo atarak 200 milisaniye seviyesinde seyrediyor. 488 Pista’nın 380 milisaniye dolaylarında olduğunu düşünürsek bu oldukça iyi bir performans.

Ferrari SF90 Stradale karbon detayları aerodinamik yapıyı ve ağırlığı etkileyerek aracın süratini arttırıyor. 0-100 km/s’i 2.5 saniyede alıyor.  200 km/s hıza 6.2 saniyede ulaşan Ferrari SF90 Stradale karşılaştırılamaz bir üstünlükle domine ediyor.

Ferrari’nin CEO’su Louis Camilleri, “Bu segmente girerek, yeni müşterileri markamıza çekmeye başladığımıza inanıyorum” diyerek hibrit modellerin daha da olacağının sinyallerin verdi. Ferrari 2022 yılına kadar yaklaşık 15 yeni model tanıtacak. Bu 15 yeni modelin 9 adedinin hibrit olacağı da açıklanıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu