HaberlerVolkswagen

Volkswagen 2018 Yılının İlk Çeyreğinde Rekor Kırdı

Alman otomotiv devi Volkswagen, 2018 yılının ilk çeyreğinde marka tarihinin rekorunu kırdı.

Alman otomobil üreticisi Volkswagen, 2018 yılının ilk çeyreğinde 1.5 milyondan fazla otomobil modeli satarak, marka tarihinin en iyi üç aylık dönemini geride bıraktı. Volkswagen markasının dünya genelindeki satışları geçtiğimiz mart ayında 584.700 adet olurken bu rakam geçtiğimiz yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 4.9 oranında artmış oldu. Avrupa pazarı özelinde ise Volkswagen mart ayında 190.000 adet araç satarak geçtiğimiz yılın aynı dönemine kıyasla satışlarında yüzde 3.4 oranında artış yakaladı. Volkswagen’ın Avrupa pazarındaki bu başarısında özellikle Fransa, İtalya, İsveç gibi ülkeler etkili oldu.

Satışlar Almanya’da Neredeyse Sabit Kaldı

Volkswagen markasının doğduğu topraklar olan Almanya’da yapılan satışlar ise geçtiğimiz yılın aynı dönemi ile neredeyse aynı oldu. Almanya pazarında söz konusu dönemde 54.400 adet otomobil modeli satan Volkswagen’ın bu pazardaki satışları geçen yılın aynı dönemine kıyasla yalnızca yüzde 0,8 oranında gerilemiş oldu.

Orta ve Doğu Avrupa pazarlarında ise söz konusu dönemde 25.300 adet araç teslimatı yapıldı ve geçen senenin aynı dönemine kıyasla bu pazarlarda yüzde 14,6 oranında artış yakalanmış oldu. Rusya pazarında ise geçen yılın aynı dönemine göre satışlar yüzde 24,1 oranında artış gösterdi.

Kuzey Amerika Pazarında SUV Atağı İşe Yaradı

Volkswagen markasının ABD pazarına yönelik yaptığı SUV atağı satışlarına da yansıdı. Volkswagen, özellikle yeni SUV modellerinin de yardımıyla ABD pazarında geçen yılın aynı dönemine kıyasla 32.500 adet satışla 17,8 oranında artış yakalandı.

Çin pazarında yüzde 6’lık bir büyüme yakalayan Volkswagen, özellikle Jetta, Lavida ve Santana modelleri ile Çinliler tarafından büyük ilgi gördü. Güney Amerika pazarında ise en büyük büyüme Brezilya pazarında yakalandı.

DİĞER VOLKSWAGEN HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu