GündemHaberlerSUVVolkswagenYeni Araba Modelleri

Volkswagen Amarok W580X Fiyatı ve Özelliklerini İnceleyin

Volkswagen Amarok W580X Fiyatı ve Özelliklerini İnceleyin. Volkswagen Amarok W580X Fiyatı ve özellikleri hakkında detaylar burada. Volkswagen Amarok’un off-road versiyonu olan W580X, gelecek yılki showroom çıkışlarından önce ortaya çıktı ve serinin bir parçası olarak kalacak olan yola dayalı W580S ile birlikte satılacak.

Volkswagen Amarok W580X Fiyatı ve Özelliklerini İnceleyin

Volkswagen Amarok W580X Fiyatı ve Özelliklerini İnceleyin. Walkinshaw Amarok W580’in arazi versiyonu Nisan 2022’de Avustralya showroom’larında olacak
Arazi lastikleri, arazi süspansiyonu, LED ışık çubuğu, diferansiyel havalandırmaları, kaya kaydırıcıları, gövde altı koruması bulunuyor.

Fiyatı 77.390 $ artı on-road maliyetleri için W580S tırmanıyor. Volkswagen Amarok W580X Fiyatı ve Özelliklerini İnceleyin.

81.490 $ artı on-road maliyeti. Volkswagen Amarok aralığı dışında Alman otomobil devinin ilk nesil ute göndermek için, genişletilmiş üzere olduğu yüksek bir not bu bir Ford Ranger’ın dayalı yeni nesil modeli ile orta 2023 yılında değiştirilir önce.

Bir off-road versiyonu – W580X – gelecek yıl Nisan ayından itibaren Avustralya showroomlarında yola dayalı W580S ile birlikte satılacak.

Konsept formunda tanıtılan – ancak bitmiş ürüne yakın – 2022 Volkswagen Amarok W580X, Holden Special Vehicles’ın eski ana şirketi ve Amarok W580S’nin arkasındaki aynı mühendislik firması olan Walkinshaw Automotive Group tarafından geliştirildi.

Bu yılın başlarında piyasaya sürülen yol odaklı Volkswagen Amarok W580S’deki gibi W580X, Walkinshaw’ın Melbourne’deki montaj tesisinde yerel olarak geliştirilmiş. 

Küresel olarak mevcut yükseltme parçalarının bir karışımı takılmadan önce Arjantin’deki Volkswagen fabrikasından sevk edildi.

Volkswagen Amarok W580S’de olduğu gibi, W580X’in tek turbo 3.0 litrelik V6 dizelden ( 190kW/580Nm ile , zaten sınıfının en gürültülü motoruna sahip) ekstra gücü yok çünkü motoru bu kadar geç yükseltmenin maliyeti model döngüsü yasaklayıcı olarak kabul edildi.

Bunun yerine Volkswagen ve Walkinshaw, arazi süspansiyonu (düz bir duruş sağlamak için önde 40 mm yükseltilmiş), şanzıman ve arka diferansiyel için gövde altı koruması, kaya kaydırıcılar, bir LED ışık çubuğu, 18 inç dahil olmak üzere aracın kapasitesini yükseltmeye odaklandı. dövme alaşım jantlar, arazi lastikleri ve ön ve arka diferansiyeller için havalandırmalar, vites kutusu ve transfer kutusu (dere geçişlerinde su yutma riskini azaltmak için).

Volkswagen Amarok W580X’in başlangıç ​​fiyatı 77,390 $ artı yol masraflarıdır. Volkswagen Amarok W580X Fiyatı ve Özelliklerini İnceleyin.

Volkswagen Amarok W580X Fiyatı ve Özelliklerini İnceleyin. Bu da onu Amarok serisinde 79,990 $’dan 81.490$’a yükselen W580S’in ardından ikinci en pahalı model ve yeni model yılı için yol maliyetleridir .

Tek seçenek bir Seikel şnorkel (1390 $) ve Viyana derili (Aventura’da bulunan aynı koltuklar) ve gömülü navigasyonlu (4690 $) 14 yönlü ısıtmalı elektrikli spor ön koltuklar ekleyen lüks bir paket.

Her iki W580 modeli de, şu anda 73.990 $ artı yol maliyetleri olan lüks Volkswagen Amarok Aventura’nın (Amarok Ultimate’ın yeni adı) üzerinde oturuyor.

Volkswagen Amarok W580X Fiyatı ve Özelliklerini İnceleyin. Temel W580 (71.990 $ artı yol maliyetlerinden başlayan) silindi ve yeni ürün yelpazesi W580X ve W580S’yi içerecek.

Ölçmek için çok erken olsa da, Volkswagen Avustralya, her ikisi de galerilerde yan yana mevcut olduğunda, yol ve yol dışı W580 sürümleri arasında 50:50 talep bölünmesi olacağını tahmin ediyor.

Volkswagen Amarok W580S, 20 inç dövme alaşım jantlar üzerinde yola dayalı Pirelli lastiklere sahipken, arazi W580X, 18 inç dövme alaşım jantlar üzerinde Pirelli Scorpion kauçuğuna sahiptir.

W580S, bir spor egzoz ile donatılmış olarak gelmeye devam ediyor, ancak daha fazla yerden yükseklik sağlamak için W580X’te sunulmuyor.

Her iki W580 modeli de, revize edilmiş tekerlek ofseti tarafından sağlanan daha geniş duruşa uyum sağlamak için aynı ince çamurluk işaret fişeklerine sahiptir.

Walkinshaw, LED ışık çubuğunun popüler rakip markalara karşı test edildiğini ve hangi ışıklardan daha iyi parladığını belirtmese de dahili testlerde onlardan daha iyi performans gösterdiğini söylüyor.

W580X, standarttan daha kalın olan ve arazi sürüşüne ve 18 inçlik tekerlek ve lastik kombinasyonuna uyacak şekilde yükseltilmiş ve yeniden ayarlanmış mavi çift tüplü amortisörlere sahiptir.

W580S, Walkinshaw montaj hattında ve Volkswagen yedek parça tezgahlarında karışıklığı önlemek için siyah amortisörlere (aynı zamanda ikiz borulu ve standart Amarok’a kıyasla daha büyük çapta) sahiptir.

Kaya kaydırıcılar, araç ağırlığının üç katını kaldıracak şekilde tasarlandı ve şasiye cıvatalı değil – “maksimum güç ve sağlamlık için şasiye kenetlendiler ve şasiyi delinerek tehlikeye atmaktan kaçınmak için” diyor Volkswagen.

Walkinshaw tasarımlı spor ızgara ve sis lambası süsleri her iki araçta da aynıdır, ancak W580X’in farklı çıkartmaları vardır.

Her iki model de aynı donör aracı kullanıyor: siyah tavan kaplaması, direksiyon simidinde kürek değiştirici, çift bölgeli klima ve spor koltuklara sahip özel olarak hazırlanmış bir Volkswagen Amarok Highline 580.

Volkswagen Amarok, emsalleri arasında en eski ute olmasına rağmen, Walkinshaw tedavisini aldığından beri yeni bir yaşam süresine kavuştu.

Amarok, binek otomobil ve SUV serilerindeki yarı iletken kıtlığı nedeniyle bu yıl Volkswagen Avustralya’nın en çok satan modeli oldu.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu