Elektrikli Arabalar2019 Model ArabalarHaberlerVolkswagenYeni Araba Modelleri

Volkswagen Buggy Efsanesi Geri Dönüyor

Volkswagen Buggy elektrikli versiyon olarak yeniden doğuyor. Alman devi yeniden geri gelecek olan modeli Mart ayında göstermeyi düşünüyor. Amerikan buggy araçlardan esinlenmeleri bulunan ve modüler elektrikli araç alt yapısına sahip olan yeni konsept model, yeni platformla çok yönlülük gösterecek.

Yeni Buggy MEB altyapısına sahip olacak. Tam elektrikli olacak araçta büyük boyutlu jantlar, off-road lastikler ve kapısız tasarım ön plana çıkıyor.

Klasik buggylerde Beetle şasisi temel alınmıştı, şimdi ise MEB platformu kullanılıyor. Sabit bir tavanı ve kapıları bulunmayan modelin atalarından örnekler aldığı ve kısmen sadık kaldığı ama günümüze başarılı uyarlanacak görsellik sağlıyor.

Volkswagen Baş Tasarımcısı Klaus Bischoff yeni buggyler hakkında, “Buggy, bir otomobilden öte, dört tekerlek üzerinde coşku ve enerji kaynağıdır. Yeni elektrikli buggy, klasik bir aracın, modern bir versiyonunun nasıl görüneceğine dair sağlam bir fikir sunuyor. Her şeyin ötesinde, elektrikli araçların oluşturabileceği duygusal bağı ortaya koyuyor.” şeklinde konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu