HaberlerVolkswagen

Volkswagen CEO’su Herbert Diess’den Türkiye Fabrika Projesi Hakkında Skandal Açıklama!

Volkswagen CEO’su Herbert Diess son açıklamasında şu ifadeyi kullandı: “İnsanlar öldürüldüğü müddetçe, bir harp meydanının yanına temel atmayacağız.”

Volkswagen’in planladığı yatırım oldukça önemli. Binlerce işçinin istihdam edileceği ve kalkınma sağlanacağı için yeni bir ekonomik güvence kazanılacak. Ülke ekonomisinin yaratacağı katma değer oldukça yüksek olacak. Türkiye’nin rakipleri Romanya ve Bulgaristan, Volkswagen’in yatırımı askıya almış olmasından ötürü hala umutlu görünüyor. Volkswagen ise daha önce yaptığı bir açıklamada, yatırımdan çekilmeyeceklerini sadece beklediklerini belirtmişti.

Bulgaristan’ın fabrika için oldukça istekli olduğunu, Hatta Türkiye’ye yatırımın ertelendiği iddiasını duyunca tam 260 milyonluk teşvik sunduğunu belirtelim.

Türkiye’nin yetişmiş işgücü, genç nüfus ve ulaşım açısından oldukça avantajlı olduğunu Volkswagen’de gayet iyi biliyor. Türkiye’nin Manisa bölgesinde yapılması planlanan 943.5 milyon TL’lik yatırımın akıbetinin ne olacağını yakın zamanda öğreneceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı