HaberlerVolkswagen

Volkswagen Efsanesi T2 Geri Dönüyor

Volkswagen’ın 1950 yılında ilk kez ürettiği ve artık klasik olan minibüsü T2, yeniden yollara çıkmaya hazırlanıyor.

Alman otomotiv devi Volkswagen’ın ilk defa 1950 yılında üretim bandından indirdiği ve o günden bu yana alman devinin klasikleri arasına girmeyi başaran T2 minibüs modeli, elektrikli olarak yeniden aramıza dönmeye hazırlanıyor.

Resmi Olarak Açıklandı

Voılkswagen’ın belli bir süredir elektrikli versiyonu ile yollara çıkacağı söylenen I.D Buzz’un üretimine başlanması kararı resmi olarak ilk kez açıklandı.

Volkswagen T2
Volkswagen T2

Volkswagen’ın CEO’su Dr. Herber Diess, Volkswagen’ın efsanevi modeli T2’nin elektrikli olarak tekrar yollara dönmesi konusunda açıklamalarda bulundu. Diess, elektrikli olarak gelecek olan bu modelin geçmiş ile geleceği bir araya getireceğini belirtti. Diess, “Mikrobüs Kaliforniya hayat tarzının bir parçası olacak. Klasik minibüsü elektirikli araç olarak yeniden icat ederek geri getiriyoruz” şeklinde görüş bildirdi.

Volkswagen CEO’sunun yaptığı açıklamalar değerlendirilirse, T2 modelinin geçmişinden kopmayacağı, nostaljik bir hava taşıyacağı ancak tamamen geçmişe bağlı olmayıp teknolojik olarak günümüzün ve geleceğin standartlarını yakalayacağını söyleyebiliriz.

1950 Volkswagen T2
Volkswagen T2

Yollara Çıkış Tarihi

I.D Buzz’ün dünya lansmanı Detroit Otomobil Fuarı’nda organize edilecek bir etkinlikte yapılacak. Elektirikli ve dört kapılı olarak gelecek aracı 2022 yılında showroom’larda görmeye başlayacağız. Volkswagen, yeni aracı ile özellikle ABD, Çin ve Avrupa pazarlarını hedef kitlesi olarak belirledi.

Bu yeni modelin teknik özelliklerinin ne olacağına dair henüz resmi bir açıklama gelmedi. Nitekim aracın 2022 yılında piyasaya çıkmasının planlandığı düşünülürse bu durum normal. Ancak resmi olmasa da aracın teknik özelliklerine dair belli başlı öngörüler de mevcut. Yeni aracın 434 km menzile sahip olması bekleniyor. Pil şarjının ise yüzde 80’inin 30 dakika içerisinde şarj edilebilir olması öngörülüyor. Buna ek olarak elektrikli motorunun 369 beygirlik bir güce sahip olması bekleniyor.

DİĞER VOLKSWAGEN HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu