HaberlerVolkswagen

Volkswagen Elektrikli Yarış Otomobilleri Geliştiriyor

Geleceğin teknolojisi ile motor sporlarında yeni bir dönemin eşiğine geliniyor. Alman otomotiv devi Volkswagen, dünyanın en ünlü dağ yarışı için tamamen elektrikli yeni bir yarış arabası üretme üzerine çalışmalarını sürdürüyor.

Dört tekerden çekişli sisteme sahip prototip modelin 24 Haziran 2018 tarihinde Colorado, ABD’de “Pikes Peak International Hill Climb” yarışlarının başında tanıtımının yapılması hedefleniyor. Buradaki amaç, 4300 metre yüksekliğine sahip finish çizgisinde elektrikli otomobiller için yeni bir rekorun altına imza atmak. Yeni motor sporları projesi, Alman markanın kendisini elektrikli araçların önde gelen tedarikçisi haline getirme planının bir adımı olarak öne çıkıyor. 2025 yılına varıldığında, Alman otomotiv devi 23 adet tam elektrikli model sunmayı hedefliyor.

Geliştirmeden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Frank Welsch konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Pikes Peak tepe tırmanışı dünyanın en ünlü otomobil yarışlarından bir tanesi ve en zorlu parkuru olarak biliniyor. Bundan ötürü bu parkur yeni nesil teknolojilerin performanslarını ortaya koymak için bulunmaz bir yer” açıklamasında bulundu. Welsch, “Elektrikli yarış otomobilimiz yenilikçi pil ve sürüş teknolojisi ile gelecek. Pikes Peak’in aşırı stres testi bize gelecekteki gelişime fayda sağlayacak önemli çıktılar verecek ve ürünlerimizi ve teknolojilerini tanıtımını yapacak.” şeklinde görüş bildirdi.

Yeni elektrikli yarış otomobil modeli Volkswagen Motorsport tarafından Wolfsburg’da Teknik Geliştirme ile ortaklaşa bir iş birliği içinde geliştiriliyor.

 

DİĞER VOLKSWAGEN HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu