HaberlerVolkswagen

Volkswagen ID.R “Yılın Elektrikli Yarış Otomobili” Seçildi

Tamamen elektrikli Volkswagen ID.R, Essen Otomobil Fuarında “Yılın Elektrikli Yarış Otomobili” ödülüne layık görüldü. Son iki yılda üç kıtada ve dört ülkede beş rekor kıran 500 kW (680 PS) güce sahip elektrikli yarış otomobili ID.R, Auto Bild Sportscars ve Auto Bild Motorsport tarafından verilen ödülle başarısını bir kez daha kanıtlamış oldu.

2017 yılında geliştirilmeye başlanan Volkswagen ID.R, Haziran 2018 yılında Colorado’daki Pikes Peak Uluslararası Tırmanma Yarışı’nda ilk rekorunu kırdı ve ardından dinamik ikili Goodwood Hız Festivali’nde (GB) elektrikli otomobil rekoru kırdı.

Ödülü alan Volkswagen Motorsport Direktörü Sven Smeets, “ID.R’nin bu yıl “Electro” kategorisinde yılın yarış otomobili olarak seçilmesinden büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Ödülü son iki yılda mükemmel bir performans sergileyen Volkswagen Motorsport ekibinin bir temsilcisi olarak alıyorum. Bu ödül, aynı zamanda sahne ışığından uzakta proje başarısına büyük katkı sağlayan arka plandaki mühendisler ve teknisyenlerin da başarısıdır” şeklinde konuştu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı