HaberlerSkodaVolkswagen

Volkswagen Skoda Üretimini Durdurabilir

Bilindiği üzere Skoda, Volkswagen Grubu çatısı altında faaliyetlerini sürdürüyor. Skoda’nın dünya genelinde yükselen başarısı Volkswagen’ı sevindirirken, hem de kara kara düşünmeye itiyor. İşte sebebi…

Volkswagen Grubu çatısı altında faaliyetlerini devam ettiren Skoda, marka olarak kendisini oldukça geliştirerek başarılı otomobil markaları arasındaki yerini güçlendirdi. Ancak iddialara göre Skoda’nın kazandığı ve geliştirmeye devam ettiği bu ivme, çatısı altında faaliyetlerini sürdürdüğü Volkswagen Grubu rahatsız etmeye başlamış olabilir.

Dizel emisyon skandalının ortaya çıkmasının ardından kimi fabrikalarındaki üretimi durdurma kararı alan Alman otomotiv devi Volkswagen, Skoda’nın dünya genelinde elde ettiği başarıdan hem rahatsız hem de memnun gözüküyor. Skoda markası altında çıkarılan yeni otomobil modelleri ile Volkswagen standartlarını yakalamayı başaran Skoda, üstelik fiyat olarak da müşterilerine oldukça makul seviyede rakamlar sunuyor.

Audi’yi Geçti

Volkswagen Grubu çatısı altında 26 yıldır başarısını sürekli katlayarak ilerleyen Skoda, 2016 yılında ise Volkswagen Grubu çatısı altında olan Audi’yi kar marjı bazında geçmeyi başarmıştı.

Almanya’da yer alan fabrikaların bazılarında üretimi durdurmak isteyen Volkswagen, Skoda’nın elde ettiği bu başarıyı hem bir avantaj hem de bir dezavantaj olarak görüyor. Bunun sebebi ise Volkswagen’ın şu sıralar binlerce kişiyi işten çıkarıyor oluşu.

Kimi yetkililer Skoda modellerinin üretiminin Alman fabrikalara devrinin yapılmasını istiyor. Böylelikle satışlarında azalma yaşanan Passat ve Golf modellerinin getirdiği açıkların telafi edilebileceği düşünülüyor.

Konu ile ilgili elde olan bilgiler şimdilik bundan ibaret. İlerleyen zamanlarda Volkswagen’ın Skoda ile ilgili izleyeceği politikayı hep beraber göreceğiz.

DİĞER VOLKSWAGEN HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

DİĞER SKODA HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu