HaberlerVolkswagen

Volkswagen T-Roc Üretimini Arttırma Kararı Aldı

Yeni Volkswagen T-Roc modeli anavatanı Almanya’da yolları çıkalı henüz üç hafta olmuşken, şirket gelen yüksek talebi karşılamak adına bu modelin üretimini şimdiden üç katına çıkarma kararı aldı.

Yeni Volkswagen T-Roc modeli Almanya’da üç hafta evvel piyasaya çıkmıştı. Gelen yüksek talebi karşılamak adına Alman marka bu modelin üretim kapasitesini üç katına çıkarma kararı aldı.

Volkswagen’in satış ve pazarlamadan sorumlu yöneticisi Jürgen Stackmann, T-Roc modelinin Avustralya pazarında da yollara çıkma ihtimali ile ilgili verdiği bir demeçte, Volkswagen’ın T-Roc modeline bu denli yoğun bir talep geleceğini daha önceden öngöremediği itirafında bulundu. İlk aşamada Portekiz’de yaklaşık olarak 70.000 adet T-Roc üretimi yapılması planlanıyordu ancak ortaya çıkan durum sonucu bu rakam 200.000 adete yükseltildi. Bu kararın daha ilginç bir yanı da bu tarz otomobillere Kuzey Amerika’da büyük ilgi gösterilmesine rağmen Yeni T-Roc modelinin Kuzey Amerika pazarına girmeyecek olması.

Avrupa’ya Kasım’da Geliyor

Yeni Volkswagen T-Roc modelinin Avrupa pazarına ise kasım ayından itibaren giriş yapacağı açıklanmıştı. Bu model Avrupa pazarında Mazda CX-3 ve Honda HR-V gibi segmentinin güçlü modelleri ile rekabete girişecek. Yeni T-Roc’ın Avrupa’da kompakt crossover piyasasına giriş yapmasının ardından kompakt crossover sınıfında gözle görülür bir etki yaratması öngörülüyor.

Yeni T-Roc modelinin temelleri Golf modelinden geliyor ve markanın en küçük SUV modeli olsa da bu durum çok uzun süre devam etmeyecek. Nitekim Alman otomotiv üreticisi T-Cross adlı, Polo modelinin üzerine kurulacak bir crossover modeli üzerinde çalışmalarını devam ettiriyor. Bu modelin ana hedef pazarı ise Güney Amerika olacak. Nitekim Volkswagen bu modeli ile Güney Amerika pazarında yüksek satış rakamları elde etmeyi hedefliyor.

2018 VOLKSWAGEN T-ROC FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

2018’DE ÇIKACAK ARABALAR: FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

DİĞER VOLKSWAGEN HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu