2020 Model ArabalarHaberlerVolkswagen

Volkswagen Taos – Yeni SUV 13 Ekimde Tanıtılacak

Volkswagen Taos Puebla’daki tesiste üretilecek. Ekim ayında tanıtılacak olan yeni crossover 2021 yılında satışa çıkacak. Beetle’in boşluğunu dolduracak.

Volkswagen, iki motoru da 7 ileri vitesli çift kavramalı şanzıman ile eşleştirmiş.

Volkswagen Güney Amerika’daki Tarek ve Çin’deki Tharu ile benzerlik gösterecek. Model 1.4 litrelik turbolu ve 150 bg güç üretebilen bir ünite ile geliyor.

Volkswagen ID.4 – Elektrikli SUV Resmen Piyasada – Fiyatları Açıklandı

Volkswagen Taos opsiyonel olarak 2.0 litrelik 186 bg gücünde bir motor seçeneği daha sunuyor. Uzun LED ışıklandırmalarla muadillerinden ayrılıyor.

Kuzey Amerika’daki müşterilerinin tercihlerine göre üretildiğinin altını çiziliyor. Tiguan altına konumlandırılacak olan Volkswagen Taos markanın yeni crossover yüzü olacak. Meksika’da üretilerek Kuzey Amerikalı müşterilerinin beğenisine sunulacak araç şu anda test aşamasında.

https://www.youtube.com/watch?v=t3sD9vPLbdQ

Volkswagen Amerika’nın Ürün ve Strateji Yöneticisi Hein Schafer yeni modeli tanıtırken şöyle konuştu:

“Volkswagen ailesinin yeni üyesini tanıtmaktan mutluluk duyuyoruz. İsmi seçmek bizim için oldukça zor oldu. Fakat sonunda New Mexico’nun Taos şehrinin araç için uygun olduğuna karar verdik. Küçük olmasına rağmen muhteşem şeyler sunan Taos, yeni modelin de ruhunu yansıtacak.”

Arka çapraz trafik uyarılı kör nokta izleme sistemi, yeni güvenlik teknolojisi, yaya algılayan otomatik acil frenleme, hız sabitleyici crossover’da gelen standart özellikler listesinde yer alıyor. Şerit takip asistanı ve otomatik uzun huzmeli farlarda bu yenilikler arasında bulunuyor.

175.3 inç uzunluğundaki Çin pazarı Tharu, ABD pazarı Tiguan’dan yaklaşık 10 inç daha kısa. Tahmin edilebileceği gibi, Tharu’nun daha küçük boyutu, daha az kargo alanı sağlıyor ve Tharu, arka koltuk sırasının arkasında yaklaşık 16,1 fit küp paketliyor.

Arka koltuk arkalıklarını katladığınızda 54,5 küp olacak bir alan elde ediyorsunuz. Tiguana kıyasla arkasında 37,6 fit küp ve iki ön koltuğunun arkasında 73,5 küp alan sunuyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu