HaberlerVolkswagen

Volkswagen Teknoloji Panelinde Siri Kullanacak

Apple ve Volkswagen yeni işbirlikleri geliştiriyor. Volkswagen otomobillerinde Siri kullanarak otomotiv sektörüne teknolojinin daha fazla entegre olmasını sağlayacak. Daha önce Android tabanlı bir altyapı kullanan Volkswagen, artık iOS kullanıcılarını içinde güncellenecek. Artık Volkswagen araç içi teknoloji sistemleri Siri üzerinden komutlar alabilecek.

iOS 12 güncellemesiyle birlikte Siri Volkswagen teknolojisine entegre edildi. Böylece birçok farklı işlem rahatlıkla yapılabilecek ve Volkswagen marka araç kullanıcıları, araba sürerken sesli komut sistemlerinden faydalanacak.

Gelen entegrasyon sayesinde, artık Siri kullanılarak Volkswagen araçların kapı kilitleri açılıp kapatılabilecek. Aynı zamanda yakıtla gidilecek mesafenin ölçülmesi, alarmın kapatılması ve aracın ısıtmasının ayarlanması da kolaylaşacak. Volkswagen araç sahipleri, Siri’nin sesli komut özelliği sayesinde, araçlarının şarj durumlarını da rahatlıkla öğrenebilecek.

Bu yenilikten yararlanmak isteyen sürücülerin araçlarında ios 12 sisteminin kurulu olması gerekiyor. Sisteme sahip kullanıcılar gerekli ayarları yaparak Siri ile araçlarını kontrol etmeye başlayabilecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu