HaberlerVolkswagen

Volkswagen Test Merkezi Kurdu – Volkswagen Ders Niteliğinde Korona Testi Merkezi Geliştirdi

Volkswagen Test Merkezi Kurdu. Volkswagen salgının giderek artış göstermesine karşı yeni önlemler almaya devam ediyor. Almanya’da son ayların en yüksek pozitif vaka sayılarının alınmasıyla yeniden sıkı kararlar alınmaya başlandı.

Volkswagen Grubu, Almanya’daki çalışanlarına yardım etme amacıyla ülke çapında test merkezleri kuracağını görüyoruz. Wolfsburg tesisi alınan bu kararın ve atılan somut adımların öncüleri arasında olacak.

Wolfsburg’da yer alan tesis günde 2.400 kadar test yapabilecek ve sonuçları sadece 24 saat içinde alabilecek.

Volkswagen Golf, Tiguan, Touran ve Seat Tarraco gibi modellerin üretim bantlarına ev sahipliği yapan tesis dört ay önce yeniden faaliyete başlamıştı. Altı hafta boyunca kapalı kaldığını da hatırlatalım.

Volkswagen Personel Şefi Gunnar Kilian şunları kaydetti: 

“Test sürecinin hızlı gerçekleştirilmesi, enfeksiyon zincirlerinin hızla kırılmasına yardımcı oluyor. Meslektaşlarımız için güvenli bir çalışma ortamı en yüksek önceliğimiz olmaya devam ediyor.”

Volkswagen Test Merkezi Kurdu. Marka proje tamamlandığında ülke genelinde 10 tesisi tamamlaması hedefleniyor. Günde ortalama 24 bin kişinin test edileceği tahmin ediliyor.

Bu haftanın başlarında, federal ve bölgesel sağlık yetkililerinin laboratuvar kapasitesi eksikliğinden yakındılar. Bu eksikliğin bir an önce çözülmesi için Volkswagen’in başlattığı bu atılımın ne derece katkısı olacağını süreç boyunca birlikte göreceğiz. Pandemi sürecinde dünya genelinde alınan önlemler krizin hala gerilemediğinin üzücü kanıtı oluyor.

Volkswagen Wolfsburg Merkezi 

Volkswagen Wolfsburg Fabrikası 6,5 milyon m²’nin altındaki alan bakımından dünyanın en büyük üretim tesislerinden biri olmakla meşhur. Volkswagen Grubu’nun dünya genel merkezidir. Wolfsburg fabrikası 2015 yılında 815.000 otomobil üretmiştir. Bu tesiste Volkswagen’in körisinin de üretildiğini biliyoruz.

Wolfsburg fabrikasının koronavirüs nedeniyle kapatılması ve ardından tekrar faaliyete geçmesi hakkında Volkswagen’in Üretimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Andreas Tostmann şöyle konuşmuştu: 

“Avrupa’nın en büyük üretim tesisinde hareketin başlaması; çalışanlarımız, satıcılarımız, tedarikçilerimiz, Alman ekonomisi ve Avrupa için çok önemli bir sembol.”

Öyle ki geçen senenin ilk çeyrek yılının ilk haftasında, 1.400 otomobil üretmeyi planlayan firma, gelecek 2 hafta içinde üretimi 6.000’e çıkartacak. Bu üretim miktarı, Wolfsburg fabrikasının kapasitesinin %10/15’ine tekabül ediyor.

Volkswagen Polo Zamlandı – 2020 Volkswagen Polo Fiyatı ve Yeni Nesil Versiyon Seçeneklerini İnceleyin – Fiyatları Öğrenin

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu