HaberlerVolkswagen

Volkswagen Yeni Modelleri İle Başarısını Yukarılara Taşıyacak

Volkswagen CC modelinin yerine geçen Yeni Arteon modelini yakın zamanda Türkiye pazarında satışa sunan Volkswagen, yeni kasa Polo, Tiguan AllSpace ve Touareg modelleri ile daha da büyük ivme kazanmayı amaçlıyor. 

Volkswagen, yeni modeli olan Arteon ve yeni kasa Polo, Tiguan AllSpace ve Touarge gibi modelleri ile birlikte yükselişine ivme kazandırmak istiyor. Volkswagen buna ek olarak yakın gelecekte bir hayli artması beklenen elektrikli otomobillerin üretimi yönünde stratejilerini de oluşturdu.

Yeni Modeller Peş Peşe Geliyor

Belki de Türk otomobilseverlerin en sevdiği otomobil markası olan Volkswagen, yeni kasa Passat ve Tiguan modelinin hemen ardından sunduğu yeni nesil Golf modeli ile pazardaki güçlü konumunu devam ettirme başarısı gösteriyor. Buna ek olarak yakın zamanda VW CC modelinin yerine geçmek üzere çıkarılan Arteon modeli ile de premium pastasından pay alınması amaçlanıyor. Her segmentte başarılı olma amacı güden Alman marka, ilerleyen günlerde de yeni nesil Polo’yu satışa çıkaracak ve bu modeli yenilenen haliyle 7 kişilik Volkswagen Tiguan Allspace modeli takip edecek. 2017 yılının son yenilenen ve yollara çıkacak olan modeli ise yeni kasa Volkswagen Jetta olacak. 2018 yılına da hızlı bir giriş yapacak olan Alman marka, yeni yıla yeni kasa Touareg modeli ile giriş yapıp art arda Passat GTE ve e-Golf modellerini piyasaya sunacak.

Elektrikli Otomobillerde Gelecek Planları

Volkswagen, art arda çıkacak tüm bu modeller ile pazardaki başarılı çizgisini daha da yukarılara çekme amacı güdüyor. Volkswagen’ın söz konusu stratejisi hakkında konuşan Türkiye Genel Müdürü, Vedat Uygun, 2017 yılının son çeyreğinde Polo ve 7 Kişilik Tiguan AllSpace modellerinin, 2018 yılının ilk çeyreğinde ise Touareg modellerinin satışa gireceğini hatırlatarak 2025 yılında otomobil satışlarının yüzde 30’unun elektrikli modeller olacağının altını çizdi. Volkswagen’ın da bu yönde çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Uygun, ”2018’den itibaran SUV segmentinde T-Roc ardından T-Cross gelecek. Biz de Türkiye’ye Passat GTE ve e-Golf’u 2018’de getireceğiz. 2019’da tamamen elektrikli modellerimiz I.D ve I.D Crozz yollara çıkacak” şeklinde konuşarak sözlerine devam etti.

Bu yıl Türkiye pazarındaki hedeflerinin geçen seneki (2016) pazar payına ulaşmak olduğunu söyleyen Volkswagen Binek Araç Genel Müdürü, ilerleyen aylarda Mardin ve İzmir’de yeni satış ve sonrası noktalarının hizmete açılacağını vurgulayarak sözlerini bitirdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu