HaberlerVolkswagen

Volkswagen’dan Yalnızca 5.000 Euroya Otomobil

Alman devi Volkswagen, önceliği Aya pazarına vermek üzere fiyatları 5 bin euro ve 8-10 bin euro bandında olan iki yeni model ile düşük fiyat kategorisine girmek için kolları sıvadı.

Volkswagen’ndan şaşırtan bir karar geldi. Alman devi öncelik Asya pazarında olmak sureti ile fiyatları 5 bin euro ile 8-10 bin euro civarında seyreden iki yeni model ile düşük fiyat kategorisine girmeye hazırlanıyor. Üstelik bunu Tata ile yaptığı iş birliğini sonlandırmasına rağmen yapacak. Yani Alman devi Hint otomobil markası Tata ile yaptığı iş birliğini bitirmesine rağmen düşük fiyat bandında olan otomobil üretimi yapma stratejisini sürdürüyor.

Volkswagen, öncelik Asya pazarında olmak üzere, fiyatları 5 bin euro ve 8-10 bin euro arasında değişen iki yeni modelle düşük fiyat sınıfına girmeye hazırlanıyor.

Volkswagen, Tata ile sonlanan iş birliğine rağmen düşük fiyatlı otomobil planını sürdürüyor. Handelsblatt gazetesi tarafından yapılan göre 2020 yılında iki yeni ucuz otomobil modelinin Volkswagen’ın planları doğrultusunda yollara çıkacağı vurgusu yapıldı.

Yeni İsim Geliyor

Bu modellerin fiyatlarının Hindistan pazarında 5 bin euro, Çin pazarı için ise 8-10 bin euro arasında olması öngörülüyor. Alman devi üretim için Volkswagen Grubu bünyesinde yer alan Skoda ile çalışacak ancak bu yeni modellerin tamamen yeni bir marka adı altında gelmesi bekleniyor. Nitekim Volkswagen marka otomobil modellerinin imajının yeni üretilecek iki yeni ucuz model ile bozulması istenmez.

Düşük fiyat kategorisindeki araçlar için Skoda’nın yılda 400-500 bin civarında üretim yapabileceği dile getirilirken, yeni gelecek ucuz modellerin diğer bölgelerde de satışa çıkması ihtimali devam ediyor.

Skoda’nın marka yöneticisi Bernhard Maier konu ile ilgili yaptığı açıklamada “Tedarikçilerle ilk görüşmelerin sonuna gelindi ve analizlerimiz sonucunda nihai kararı vereceğiz.” şeklinde konuştu.

Çin Pazarındaki Ortak FAW Olabilir

Çin pazarında ortaklı yapılacak firmanın ise FAW olması öngörülüyor.Ancak Alman otomotiv devi cephesinde planlamalar ve stratejiler ile ilgili bu konu hakkında henüz bir açıklama yapılmadı.

Geçtiğimiz ağustos ayında Volkswagen Grubu bünyesinde faaliyetlerine devam eden Skoda ve Hintli Tata arasında yapılan iş birliği, teknik ve finansal açıdan beklenen neticeleri vermediği vermediği sebebiyle sona erdirilmişti.

DİĞER VOLKSWAGEN HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu