HaberlerVolkswagen

Volkswagen’ın Toplattığı Dizel Modellerinin Tutulduğu Yer Görüntülendi

Alman otomotiv devi Volkswagen ile ilgili geçtiğimiz yıllarda Amerika pazarında satılan Volkswagen markalı dizel otomobillerin emisyon testlerinde hile yapıldığı ortaya çıkmıştı. Durumun ortaya çıkması ile birlikte toplanan söz konusu dizel modellerin toplatıldığı yer görüntülendi. 

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıllarda Volkswagen markası ile ilgili dizel otomobil modellerinde emisyon sorunu olduğu ortaya çıkmıştı. Ortaya çıkan bilgilere göre Alman marka, Amerika’da sattığı dizel modellerin emisyon testlerini geçebilmeleri için hileli bir yazılım kullanmıştı. Söz konusu modellerin emisyon salınım seviyesi gerçekte olduğundan daha az gösteriliyordu. Bu durumun ortaya çıkması ile birlikte markaya yüklü bir miktarda para cezası kesilmiş ve üst kademedeki bazı çalışanlar mahkemeye çıkarılmıştı.

Toplatılan Araçlar Otoparkta Tutuluyor

Dizel emisyon skandalının ortaya çıkması ile birlikte Volkswagen hileli yazılım kullandığı dizel otomobil modellerini toplatmak zorunda kalmıştı. 300 bine yakın dizel otomobil modelinin toplandığı yer kameralara yansıdı. Markanın 300 bine yakın dizel otomobil modeli Amerika’da yer alan bir otoparkta tutuluyor. Görüntüler adeta bir dizel otomobil mezarlığını andırıyor.

Büyük Zarar Etmişti

Dizel emisyon skandalının ortaya çıkması ile birlikte onbinlerce dizel modelini toplatmak zorunda kalan Volkswagen yaklaşık olarak 7,4 milyon dolar zarara uğramıştı. Geri çağırılan dizel otomobillerden bazıları geri dönüşümde kullanılmak üzere parçalara ayrılırken bazıları da emisyon standartlarına uygun hale getirilerek sahiplerine geri gönderilmişti. Ancak ortaya çıkan bir videoda hala binlerce Volkswagen marka dizel otomobil modellerinin bir otoparkta tutulduğu görülüyor. Edinilen bilgilere göre Volkswagen otoparkta tutulan bu modelleri onarıp diğer pazarlarda satışa çıkaracak.

Dizel otomobil mezarlığını andıran otoparkın görüntülerini aşağıdaki videoda bulabilirsiniz.

DİĞER VOLKSWAGEN HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu