HaberlerVolvo

Volvo Kar Oranı Tavan Yaptı

İsveçli otomotiv devi Volvo, kar oranını büyük ölçüde arttırdı. Volvo, otomotiv sektörü için en önemli pazarlardan bir tanesi olan Çin pazarında yakaladığı yüksek ivme ile, 2017 yılının üçüncü çeyrek işletme karında yüzde 77.5 oranında bir artış yakalama başarısı gösterdi.

İsveçli otomotiv devi Volvo, dünyanın en önemli pazarlarından Çin pazarında yakaladığı yüksek ivme ile 2017 yılının üçüncü çeyrek diliminde kar oranını yüzde 77.5 oranında arttırma başarısı gösterdi. İsveçli otomotiv üretici, geçtiğimiz senenin aynı döneminde 250 milyon dolar kar açıklamıştı. Bu senenin söz konusu döneminde ise bu rakam 442 milyon dolar olarak açıklandı.

2017 yılının ilk 9 ayına baktığımızda ise Volvo’nun Çin pazarında elde ettiği satış rakamları, 2017 yılının ilk 9 aylık diliminde, geçtiğimiz senenin aynı dönemine kıyasla yüzde 29.9 oranında, Avrupa pazarında ise yüzde 6.2 oranında artış gösterdi. Geçtiğimiz sene, küresel perakende satışlar % 9.0 artışla 379.329 adetten 413.472 rakamına çıktı.

Volvo’nun Yıldızı XC60 Oldu

Volvo’nun en çok satan modeli hem eski modelleri hem de yeni nesilleri ile XC60 modeli oldu. Bu modeli ise V40 / V40 Cross Country modelleri takip etti. Öte yandan Volvo 90 serisi modelleri de büyük bir ilgili ile karşılaştı.

Konu ile ilgili konuşan Volvo CEO’su Håkan Samuelsson, “Net gelirde yaşanan artış, tüm pazarlardaki olumlu satış rakamlarına ve yeni S ve V90 modellerine ek olarak XC60 modelinin satış rakamlarının yükselmesi satışların daha iyi bir şekilde gelişmesine bağlıydı” dedi.

Samuelsson sözlerini şu şekilde sonlandırdı:

“Netice itibarıyla, faaliyet karı ve EBIT marjı da daha iyi bir hale geldi ve sürdürülebilir kâr seviyelerini devam ettirmek ve tüm bölgelerde öne çıkan modellerle gerçek anlamda global bir şirket olma stratejimiz doğrultusunda ilerleme kaydetmeye devam ediyoruz”

VOLVO İLE İLGİLİ DİĞER HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu