HaberlerVolvo

Volvo ve Polestar Ayrılığı Resmi Olarak Duyuruldu

Volvo ve Polestar ayrılığı, uzun süredir devam eden iş birliği sonrasında gündeme geldi ve bu ayrılık resmiyet kazandı. Böylelikle 1996 yılından bu yana birlikte çalışmaya devam eden bu iki dev şirket yollarını resmen ayırmış oldu.

İki dev şirket Volvo ve Polestar ayrılığına yönelik 3 yıl evvelden ipuçları verilmişti. Bugün ise artık bu ayrılık resmiyet kazandı. Nitekim Polestar, resmi Instagram hesabından yaptığı paylaşım ile, Polestar ve Volvo şirketlerinin yollarını ayırdığını duyurdu.

1996 Yılında İlk Kez Beraber Çalışmaya Başlamışlardı

Söz konusu iki şirket, ilk defa 1996 yılında birlikte çalışmaya başlamışlardı. Polestar, Volvo modellerinin üzerinde oldukça güzel modifiyeler yapıyordu ve bu modifiyeler herkesin takdirini ve beğenisini kazanıyordu. Öte yandan yüksek performans veren versiyonlar ile de dikkatleri bir hayli üzerine çekmeyi başarmıştı.

Yine de Tamamen Ayrılmıyorlar

Ancak bu olumsuz habere rağmen bir de sevindirici haber var. Polestar ve Volvo yollarını tam olarak ayırmayacak. Şöyle ki, Polestar kendi modellerine üretim yapmaya devam edecek ve diğer yandan Volvo modellerine güncelleme yapmayı da sürdürecek. Ancak bu işlerde Polestar amblemine yer verilmeyecek. Bu şekilde bir karar almasının altında yatan temel sebep ise, her iki dev şirket için de maliyetlerin oldukça düşük tutulması olarak gösteriliyor.

Polestar’ın üretimini yapacağı yeni modelleri ise sonbahar aylarından itibaren otomobil tutkunlarının beğenisine sunulacak.

DİĞER VOLVO HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu