HaberlerVolvo

Volvo’nun En Başarılı Modeli XC40 Oldu

İsveçli otomotiv devi Volvo’nun en başarılı modeli Yeni Volvo XC40 oldu.

İsveçli otomobil üreticisi Volvo’nun en başarılı modeli Yeni Volvo XC40 oldu. Lüks kompakt SUV segmentinde yer alan Yeni XC40 modeli dünya çapında büyük ilgi görüyor. Şubat 2018 sonuna doğru yollara çıkan bu model yalnızca İngiltere pazarında kısa bir süre içerisinde 3.000 adetten fazla satıldı.

Ayda 2.000 adet satış ortalamasıyla İngiltere pazarının en başarılı yeni modeli olan XC40, şimdiden Audi, BMW, Mercedes-Benz ve Range Rover gibi güçlü rakiplerden kendisine müşteri çekiyor.

Art Arda Ödüller Aldı

Yeni Volvo XC40 modeli, piyasaya çıkmasının ardından art arda Avrupa Yılın Otomobili ve What Car? Yılın Otomobili ödüllerini alma başarısı gösterdi. Yeni Volvo XC40 modeli özellikle performansı, kalitesi, tasarımı ve üst seviye güvenliği ile bu segmente ilgi duyan otomobilseverleri kendisine çekiyor.

Üst Düzey Güvenlik Donanımlarına Sahip

Yeni nesil teknolojilerle donatılan ve modern bağlanabilirlik teknolojileri, geniş depolama ve taşıma kapasitesi ile de dikkat çeken Yeni XC40, üst düzey güvenlik teknolojilerine sahip. Kaputunun altında farklı benzinli ve dizel motor seçenekleriyle sunulan bu model bu açıdan farklı ihtiyaçlara seslenebiliyor. Öte yandan XC40 modelinde sunulan motor seçenekleri önden çekişli ve dört çekişli sürüş sistemleri, manuel ya da otomatik şanzıman seçenekleri ile kombine edilebiliyor.

‘Aldığı Ödüller İle Başarısını Kanıtlamıştı’

Volvo XC40 modelinin başarılı satış performansı ile ilgili görüşlerini paylaşan Volvo İngiltere Operasyon Direktörü David Baddeley “XC40 kazandığı ödüllerle zaten başarısını kanıtlamıştı. Bu başarı ilk satış rakamlarına da net bir şekilde yansıdı. İlk otomobiller yollarda görünmeye başlarken, modele olan ilginin de sürekli arttığına tanık oluyoruz.” şeklinde konuştu.

DİĞER VOLVO HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu