HaberlerVolvo

Volvo’nun Gücü ve Sağlamlığı Nereden Geliyor?

Dünya’nın önde gelen otomotiv firmalarından Volvo’nun güç, sağlamlık ve güvenlik gibi imajlarının kaynağı nereden geliyor?

Otomotiv sektöründe kalite, sağlamlık ve güvenlik gibi kelimelerin bahsi geçince akla gelen ilk otomobil firmalarından bir tanesi olan Volvo’nun kaynağı çelik. Tüm Dünya genelinde en sağlam çelik üretimini gerçekleştiren İsveç, sahip olduğu fosfor ve kükürt içermeyen kaliteli demir yatakları ile de biliniyor. İsveçte köklü bir geçmişe sahip olan çelik üretimi 13. yüzyıla kadar dayananıyor. O dönemlerden bu yana İsveç’te bir gelenek haline gelen çelik üretimi detaylı kontroller sayesinde kalitesi yüksek oluyor ve geçmişi dolayısı ile de çelik denince akla gelen ilk ülke oluyor.

Kalitesi ile bilinen İsveç çeliği en küçük otomobilden iş makinelerine kadar birçok alanda kullanılmatadır. İsveç çıkışlı otomobil markası olan Volvo’da ülkesinin bu imajını marka imajıyla birleştiriyor. Böylelikle Volvo araçların yapımında en kaliteli çelik malzeme kullanılırken, İsveç’in kaliteli çelik ile özdeşleştirilmesi ise Volvo’nun marka imajında önemli bir yer tutuyor.

Kalitesi ve sağlamlığı ile bilinen İsveç çeliği, Volvo’nun iş makine sektöründe sahip olduğu gücün birinci sebebi olarak ön plana çıkıyor. Uzun ömürlülüğü ve yakıt tasarrufu da Volvo’yu ön plana çıkaran unsurlardan biri olarak dikkat çekiyor.

Volvo İş Makineleriin Hikayesi

Volvo İş Makineleri’nin yolculuğu 1832 yılında İsveç’te Johan Theofron Munktell ve Jean ile Carl Gerhard kardeşlerin girişimleri ile başladı. İlerleyen yıllarda çeşitli şirket evlilikleri ve satın almalar yoluyla büyüyen Volvo, günümüzde Dünya’nın en büyük iş makinesi üreticilerinden bir tanesi oldu. Bunca süre traktörden uçak motoruna birçok makine üretimi yapan bu şirketin tüm ürünlerinde ortak yan ise dayanıklılık oldu.

Volvo günümüzde yalnızca dayanıklılık değil yüksek performans, uzun ömürlülük gibi konularda da ilerlemiş durumda.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu