Araba FiyatlarıFoto GaleriSsangYongYeni Araba Modelleri

Yeni 2017 Model SSangYong Rexton Özellikleri ve Fiyatı

Yeni 2017 model SSangyong Rexton modeline dair detaylar belli oluyor. Y400 kod adı ile gelen yeni SSangYong Rexton SUV modeli, markanın yeni amiral gemisi olacak. İşte SSangyong Rexton’ın özellikleri ve fiyatı…

Yeni Rexton, Ssangyong’un serisinin amiral gemisi modeli olarak Korando’nun üstünde konumlanacak. Cenevre Otomobil Fuarı’nda XAVL konseptiyle önizlenen yeni yedi koltuklu SUV de Rexton’un altına gelecek.

 Yeni SSangYong Rexton modeline dair detaylar ortaya çıktı. Model bu hafta yapılacak olan Seul Otomobil Fuarı’nda ilk kez görücüye çıkacak. Uluslararası pazardan SUV Rexton adıyla anılacak bu model Güney Kore’de ise G4 Rexton adıyla anılacak ve arkadan çekişli veya dört tekerlekten çekişli olarak satışta olacak. Rexton modeli 2017 yılının ilk yarısı bitmeden Kore’de satışa çıkmaya başlayacak ve diğer pazarlarda satışına ise Apple Carplay, Android Auto, ‘3D Çevre Görünümü’ ve 9.2 inç bir ekranı dahil eden yenilikler ile 2017 yılı sonuna doğru satışa sunulmaya başlanacak.

Güvenlik ve Tasarım

SSangYong, yeni Rexton modelinin güvenlik konusunda bir hayli donanıımlı olduğunu söylüyor. Modelin  ilk resmi görüntülerine bakılırsa Rexton’ın üretiminde LIV-2 konseptinden büyük ölçüde yararlanıldığı görülüyor. SSangYong yöneticileri, bu yeni Rexton modelinin önceki modele kıyasla daha dengeli bir ağırlık dağıtımının, güçlü çekme kabiliyetinin ve genel kalitesinin daha yüksek olduğunu belirtiyorlar. Ayrıca aracın ekipmanında şeritten çıkış uyarısı ve otomatik fren sistemleri de yer alacak.

2017 SSangYong Rexton Modelinin Boyutları

Yeni Rexton 4850 mm uzunluk, 1920 mm genişlik, 1800 mm yükseklik ve 2864 mm’lik bir aks mesafesi ile geliyor. Aracın boyut ölçüleri göz önünde bulundurulduğunda büyük SUV sınıfında ilk rakibinin Hyundai Santa Fe olacağı rahatlıkla söylenebilir.

2017 SSangYong Rexton Modelinin Motor Seçenekleri

2017 SSangYong Rexton modeli ilk aşamada 2.2 litrelik bir dizel ve 2.0 litrelik turbo benzinli motor seçenekleri ile piyasaya çıkacak.

Yeni 2017 SSangYong Rexton SUV Modelinin Fiyatı

Aracın Hyundai Santa Fe modeline rakip olacağını belirtmiştik. Fiyat olarak Santa Fe karşısında avantaj elde etmek isteyen SSangYong, Rexton modelini 37.000 dolar civarlarında tutacak ve böylece 40.000 dolar civarında olan Santa Fe modeline karşı bir fiyat avantajı elde edecek.

2017 SSANGYONG REXTON FOTO GALERİ


Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu