HaberlerAston MartinYeni Araba Modelleri

Yeni Aston Martin Vantage Mayıs Ayında Türkiye’ye Geliyor

İngiliz otomotiv devi Aston Martin’in yenilediği Vantage modelinin, önümüzdeki mayıs ayından itibaren Türkiye pazarında satışa çıkarılacağı açıklandı.

Lüks otomobil segmentinin önde gelen temsilcileri arasında yer alan İngiliz Aston Martin markasının tamamen yenilediği Vantage modeli, önümüzdeki mayıs ayında Türkiye pazarındaki showroomlardaki yerini alacak. Özellikle tasarımı ve performansı ile ön plana çıkmayı başaran Yeni Aston Martin Vantage modelinin kaputunun altında 4.0 litrelik V8 motor seçeneğine yer verildi. 510 beygir güç üretme kapasitesine sahip olan bu motor sayesinde Yeni Vantage modeli 0-100 km/s hızlanmasının yalnızca 3,5 saniyede tamamlayabilecek.

Yeni Aston Martin Vantage
Yeni Aston Martin Vantage

Aston Martin Vantage Köklü Bir Geçmişe Sahip

Gelecek ay Türkiye pazarında satışa çıkarılacak olan Yeni Aston Martin Vantage modeli, İngiliz otomotiv devi tarafından ilk defa 1951 yılında DB2 modelinin yüksek performanslı motora sahip versiyonu olarak piyasaya çıkartılmıştı.

Altyapısı Tamamen Yenilendi

Altyapısı büyük ölçüde revize edilen Yeni Aston Martin Vantage modelinin kaputunun altında markanın yeni 4 litrelik alaşım çift turbolu V8 motoru yer alacak. Motorun sağladığı güç, 6000 devirde 510 PS, 2000-5000 devir arasında ise 685 Nm seviyelerine kadar çıkıyor.

1530 kg ağırlığında olan bu model 0-100 km/s hızlanmasını yalnızca 3,5 saniye gibi kısa bir sürede tamamlayabilirken, maksimum olarak çıktığı hızın ise 312 km/s olduğu açıklandı.

Konu ile ilgili açıklamalar yapan Aston Martin Türkiye distribütörü D&D Motorlu Araçlar’ın Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Kaya, ‘Bizi çok heyecanlandıran bir model oldu. Sektörde büyük ilgi göreceğini şimdiden görebiliyoruz’ şeklinde değerlendirmelerde bulundu.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu