AudiYeni Araba Modelleri

Yeni Audi A8 Tanıtıldı

Lüks otomobil segmentinin iddialı modellerinden bir tanesi olan Audi A8 modelinin yeni nesli Mercedes S serisi ve BMW 7 Serisi’nin rakibi olmak üzere yenilendi.

Lüks otomobil sınıfında en iddialı modellerinden bir tanesi olan A8, organize edilen bir etkinlikle tanıtıldı. Yeni Audi A8 modelinin rakibi Mercedes S Serisi ve BMW 7 Serisi olacak.

 

Yeni Audi A8
Yeni Audi A8

Teaserların Ardından Sonunda Tanıtıldı

Tanıtımından önce, yeni hali ile ilgili ufak ipuçları verilen teaserların yayınlanmasının ardından nihayet tanıtılan yeni Audi A8 sonunda karşımıza çıktı. Yeni Kasa Audi A8 modelinin burun kısmı incelendiğinde tasarım olarak kardeşi A5 modelinden ilham alındığı söylenebilir.

Yeni Audi A8
Yeni Audi A8

Audi A8 Dış Tasarım

Bu model ayrıca 2014 Prologue konseptinden de izler taşıyor. Yeni A8’de yeni altıgen formundaki ızgaraya ek olarak sis farlarının şekli ve ön hava girişlerinde yapılan değişikler ilk bakışta dikkati çeken tasarımsal özellikler olarak ön plana çıkıyor. Bunlara ek olarak farlarda HD Matrix LED adı verilen teknolojiye de yer verildi.

Aracın arka kısmı incelendiğinde ise farklı bir tarza bürünmüş stop lambaları dikkatleri çekiyor. Stop lambaları selefine kıyasla modelin arka tarafında boydan boya uzanacak şekilde tasarlandı.

Yeni Audi A8
Yeni Audi A8

Audi A8 İç Mekan Tasarımı

A8 modelinin iç mekanına geldiğimizde ise Audi’nin en son teknolojilerine yer verildiği söylenebilir. 1920×720 pikselli, tamamen HD olan dijital gösterge panelinden araç ile igili birçok bilginin takini yapılabiliyor. 10.5 inç büyüklüğündeki bilgi-eğlence ekranı ise iç mekanda dikkat çeken bir diğer unsur olarak ön plana çıkıyor. Selefiyle kıyaslandığında ise iç mekanda sadeleşmeye gidildiği söylenebilir. Nitekim selefine kıyasla iç mekanda daha az düğmeye yer verildi. Yeni Kasa Audi A8 modelinin iç mekanına gelen yenilikler arasında Media Interface‘de yer alıyor. Ayrıca otomobilde yer alan dokunmatik ekranın yanı sıra, kontrol sesli komutlarla da sağlanabiliyor.

Yeni Audi A8
Yeni Audi A8

Audi A8 Motor Seçenekleri

Yeni kasa Audi A8, anavatanı olan Almanya’da ilk aşamada 3.0 litrelik V6 motorlu TDI motor ve V6 3.0 litrelik TFSI motorlarla satışa çıkacak. A8 modelinin en üst versiyonunda ise 6.0 litre hacimli W12 motora yer verilecek.

Elektrikli versiyonun da olacağı Yeni Kasa Audi A8 modelinde elektrikli versiyon A8 L e-tron adı altında satılacak. Bu versiyonda ise 3,0 lt’lik TFSI benzinli motora ek olarak bir de elektrikli motora yer verilecek. Bu versiyon sadece elektrikli motoru ile 50 kilometrelik bir menzile sahip olacak.

LÜKS OTOMOBİL MARKALARI YENİ BİR REKORA HAZIRLANIYOR

DİĞER AUDİ HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu