Foto GaleriBMWYeni Araba Modelleri

Yeni BMW 6 Serisi GT Özellikler

BMW 5 Serisi artık zamanını doldurdu. Alman otomotiv şirketi BMW, 5 Serisi GT yerine geçirmek üzere 6 Serisi GT modelinin tanıtımını gerçekleştirdi. Selefiyle kıyaslandığında gözle görülür değişikliklerle yollara çıkacak olan Yeni 6 Serisi GT şimdiden otomobilseverler tarafından merakla bekleniyor. 

Alman otomotiv devi BMW, 5 Serisi GT yerine geçecek olan 6 Serisi GT modelinin tanıtımını gerçekleştirdi. Selefine kıyasla birçok değişik ile birlikte gelecek olan bu yeni model 5091 mm uzunluğa sahip. Selefine kıyasla 21 mm daha ince olan 6 Serisi GT, ayrıca 64 mm daha alçak tasarlandı.

Değişen boyutlarına ek olarak daha geniş bir ızgara ile gelecek olan 6 Serisi GT modelinde LED farlar standart olarak sunulacak. Bu modelde çerçevesiz camlar, ön havalandırma çıkışları ve karakteristik stop lambaları tasarımda dikkat çeken diğer öğeler olarak karşımıza çıkıyor.

yeni bmw 6 serisi gt 10
İç mekana gelindiğinde ise selefi olan 5 Serisi GT modelindeki genişliğe yakın olduğunu, iç mekanın ferah yapısını koruduğunu söyleyebiliriz. Bagaj kapasitesi 610 litre olan bu modelin bagaj kapasitesi arka koltuklar yatırıldığında 1.800 litreye kadar çıkıyor. İç mekanda teknolojik olarak dikkat çeken özellikler ise 6 Serisi GT modelinin iDrive ekranı ve ses/hareket tanıma özelliğine sahip olarak gelmesi söylenebilir. Bu modele yarı otonom sürüş sistemi, head-up display ve elektronik olarak ayarlanabilen arka koltuklar ile de sahip olunabiliyor.

yeni bmw 6 serisi gt 1
Yeni BMW 6 Serisi GT Çıkış Tarihi

Yeni BMW 6 Serisi GT modelinin önümüzdeki Kasım ayında piyasaya çıkması beklenmektedir.

Motor Seçenekleri

Yollara çıkmasına çok da uzun bir süre kalmayan 6 Serisi GT 3 farklı motor seçeneği ile birlikte gelecek. 258 HP güç ve 400 Nm tork üreten 2,0 lt’lik dört silindirli benzinli motor, 8 ileri otomatik şanzımanla birlikte gelecek. Bu versiyon 0-100 km/s hızlanmasını 6.3 saniyede gerçekleştirebiliyor. Bir üst versiyonunda ise 3.0 litrelik 6 silindirli 340 HP güç ve 450 Nm tork üreten benzinli motor seçeneğine yer verilecek. 0-100 km/s hızlanmasını 5.3 saniyede gerçekleştirebilen bu model dört tekerlekten çekiş sistemi ve otomatik şanzıman ile birlikte sunulacak.

Dizel motor tercih edenler için ise 630 GT adlı versiyon sunuluyor. Bu versiyonda 3.0 litrelik 6 silindirli 265 HP güç ve 620 Nm tork üreten ünite yer alacak. 0-100 km/s hızlanmasını 6.0 saniyede gerçekleştiren bu model dört tekerlekten çekiş sistemi ile birlikte sunulacak.

YENİ BMW 6 SERİSİ GT FOTO GALERİ

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu