HaberlerBMW

Yeni BMW 8 Serisi’nin Üretimine Başlandı

Alman otomotiv devi BMW, büyük bir merakla beklenen 8 Serisi’nin üretimine 2018 yılı içerisinde başlayacaklarını duyurdu.

Alman markanın artık efsanevi modellerinden bir tanesi haline gelen 8 Serisi’nin yeni neslinin tanıtımının ardından birçok otomobil tutkununun ilgisini çekmeyi başarmıştı. Bu merakın oluşmasının ardından birçok kişinin aklına bu serinin üretimine ne zaman başlanacağı yönünde soru geldi. Alman marka merakla beklenen bu sorunun cevabını verdi: BMW 8 Serisi’nin üretimine 2018 yılında başlanıyor.

İlk defa konsept modeli ile 2017 yılının ilk aylarında gün yüzüne çıkan yeni nesil 8 Serisi, 2018 yılında ‘Coupe’ karoser tipi ile Amerika ve Avrupa pazarlarında yollarda çıkması öngörülüyor. Üstü açılabilen ‘Convertible’ versiyonunun üretimine ise 2019 yılında başlanacak.

BMW 8 Serisi, yollara çıktığında Mercedes-Benz S Serisi Coupe ve Cabriolet gibi modellere rakip olarak gelecek ve Alman markanın uzunca bir süredir bu kulvardaki boşluğunu doldurması öngörülüyor.

Yeni nesil 8 Serisi’nde, kardeşi 7 Serisi’nde yer verilen motor seçeneklerinden; turbo beslemeli 3,0 lt’lik altı silindirlinin yanında M760Li xDrive’da kullanılan çift turbo destekli 6,6 lt’lik V12 motor seçenekleri bulunacak. Öte yandan yeni M5’de yer alan 600 HP güç üretme kapasitesine sahip olan 4,4 lt’lik çift turbo destekli V8 motor da yeni 8 Serisi’nde alternatifler arasında yer alacak.

Yeni BMW 8 Serisi’nin ilk defa 2018 Mart ayında organize edilecek olan Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılacağı öngörülüyor.

YENİ BMW 8 SERİSİ’NDEN DETAYLAR BELLİ OLDU

BMW 8 SERİSİNİN FİYATI

DİĞER BMW HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu