BMWHaberlerYeni Araba Modelleri

Yeni BMW i4 Elektrikli Modelinin Çıkış Tarihi Belli Oldu

Alman otomotiv devi BMW’nin yakın gelecekte çıkarmayı planladığı elektrikli modelleri arasında yer alan Yeni BMW i4 modelinin ne zaman yollara çıkacağı resmi olarak açıklandı.

Bilindiği üzere otomotiv dünyasında çevre dostu otomobil modellerine yönelik çalışmalar son dönemlerde iyiden iyiye artmış durumda. Piyasada şu an birçok hibrit ve elektrikli model bulunuyor ve dünya genelinde bu otomobillerin satış oranları her geçen yıl büyük oranda artıyor. Öte yandan elektrikli otomobillerin altyapısını sağlamaya yönelik çalışmalar da tüm hızıyla devam ediyor. Çevre dostu modellere yönelik yoğun çalışmalar yapan markalardan bir tanesi olarak BMW yepyeni bir model olarak Yeni BMW i4 elektrikli modelinin 2025 yılında yollara çıkacağını duyurdu.

Resmi Açıklama Cenevre’de Geldi

BMW konu ile ilgili duyuruyu 2018 Cenevre Otomobil Fuarı’nda yaptı. Marka yaptığı açıklamada elektirkli otomobil planları çerçevesinde yeni elektrikli modelleri BMW i4 modelinin geliştirme çalışmalarına başlandığını ve 2025 yılında yollara çıkarmayı hedeflediklerini vurguladı. Üretimi Almanya’nın Münik şehrinde ypaılacak olan bu model markanın 2025 yılına kadar tanıtımını yapacağı 25 elektrikli modelden bir tanesi olacak. Bunlardan 11 tanesinin elektrikli bataryalar ile kombine edilmesi bekleniyor.

DİĞER BMW HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu