HaberlerBMW

Yeni BMW i8 Modelinin Elektrikli Menzili ve Gücü Arttırıldı

Yeni BMW i8 roadster ve i8 coupe modellerinin plug-in hibrit teknolojileri yenilendi. Böylelikle bu modellerin elektrikli sürüş mesafeleri ile güç çıkışları iyileştirildi.

Yenilenen i8 roadster ve i8 coupe modellerinin tanıtımı Los Angeles Auto Show’da yapılıyor. Pil kapasitesi 20 Ah’den 34 Ah’ye yükseltildi. Böylelikle i8 roadster versiyonunun elektrikli sürüş mesafesi Avrupa test prosedürüne göre 53 km’ye, i8 coupe versiyonunun elektrikli sürüş menzili ise 55 km’ye kadar yükseltildi. Kuralları daha sıkı olan ABD testlerine göre ise her iki modelin elektrikli sürüş mesafesi yaklaşık olarak 29 km belirlendi.

Elektrikli motorun maksimum gücü 12 hp yukarıya çekilerek 143 hp seviyesine yükseltildi, üç silindirli benzinli motorun güç çıkışında ise herhangi bir değişiklik olmadı ve 231 hp seviyesinde kaldı. Roadster versiyonun CO2 emisyonu 46 gr/km, coupe versiyonda 42 g/km olduğu duyuruldu.

i8 roadster modelinin açılabilir kumaş tavanı 50 km/s hıza kadar yalnızca 15 saniye içinde açılıp kapatılabiliyor. Tavan dikey haldeyken koltukların arkasında 100 litre ek bagaj kapasitesi oluşturulabiliyor.

1595 kg ağırlığına sahip olan i8 roadster coupe versiyondan yalnızca 60 kg daha ağır olarak geldi.

i8 roadster ve yenilenen coupe modeli 2018 bahar aylarında Avrupa ve ABD pazarlarında satışa çıkarılacak.

DİĞER BMW HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu