HaberlerBMWYeni Araba Modelleri

Yeni BMW iX3 Modelinin Üretimine 2020 Yılında Başlanacak

Alman otomotiv devi BMW, Yeni BMW iX3 konsept modelinin ilk resmi görselini paylaştı. Merakla beklenen Yeni BMW iX3 modeline dair detaylar belli olmaya başladı.

Alman otomobil üreticisi BMW, Yeni BMW iX3 konsept modelinin ilk tanıtım görselini paylaştı. Merakla beklenen bu konsept modelin resmi tanıtımı yakın gelecekte organize edilecek olan Pekin Otomobil Fuarı’nda yapılacak.

2020’de Üretilecek Modelin Ön Gösterimi Niteliği Taşıyor

BMW’nin Pekin Otomobil Fuarı’nda tanıtımını yapacağı Yeni BMW iX3 konsept modeli, 2020’de yollara çıkan BMW modelinin bir ön gösterimi niteliğini taşıyor. Yeni BMW iX3 konsept, klasik hale gelen ikiz böbrek ızgarası yerine, haber görselinde de görüldüğü üzere tek bir parçadan meydana gelen ızgara ile gelecek.

BMW X3 Modeli İle Aynı Tasarıma Sahip Olacak

Kia ve BMW birleşimi bir ızgara yapısı ile gün yüzüne çıkacak olan BMW iX3 modeli, casus fotoğrafçıların çektiği fotoğraflara bakılırsa büyük ölçüde BMW X3 modeli ile aynı tasarıma sahip olacak. Yalnızca farklılık olarak ön çamurlukta elektrikli motor için bir şarj portuna yer verilecek. Buna ek olarak BMW mühendisleri, sürtünmeyi minimum seviyeye indirmek ve daha fazla menzil elde etmek amacı ile sürüş yüksekliğini de azaltacaklar.

Motor Seçenekleri Netleşmedi

Yeni BMW iX3 konsept modelinin kaputunun altında yer alacak motor seçeneklerine dair herhangi bir resmi açıklama henüz yapılmadı ancak bu modelde ‘Gen 4’ adını taşıyan batarya sistemine yer verilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Öte yandan 2020 yılında yollara çıkacak üretim versiyonunda ise Gen 5 teknolojisine yer verilmesi bekleniyor.

DİĞER BMW HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu