CitroenYeni Araba Modelleri

Yeni Citroen C3 Aircross (SUV) Özellikler

Citroen, SUV atağını yeni nesil kompakt SUV modeli C3 Aircross ile güçlendiriyor. Citroen, bu model ile SUV segmentinde uluslararası ağırlığını arttırmayı amaçlıyor.

Citroen, geçtiğimiz Nisan ayında Şangay Otomotiv Fuarı’nda tanıttığı C5 Aircross (SUV) modeli ile başlattığı SUV atağını C3 Aircross (SUV) modeli ile güçlendiriyor. Son 4 yılda uluslararası bazda dünya genelinde tüm segmentler içerisinde beş kat büyümüştü. Birçok global otomotiv markası gibi Citroen’de bu segmentteki yatırımlarını güçlendirme amacı güdüyor. Bu nedenle yeni C3 Aircross SUV modeli ile harekete geçiyor.

Klasik bir SUV modelden beklenen birçok özelliği barındıran Citroen C3 Aircross modelinde dinamik tasarım, güvenlik, konfor, sürüş keyfi gibi birçok özellik yer alıyor. Yeni C3 Aircross, 2017 Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtımı yapılan C-Aircross Concept modelinden ilham alınarak tasarlandı. SUV segmentine farklı bir hava katacak olan bu model sahip olduğu özellikleri ile günümüz standartları ve teknolojisini fazlasıyla karşılıyor.

yeni citroen c3 aircross suv 13

Yeni Citroen C3 Aircross (SUV) Dış Tasarım

Yerden yüksek tasarımlı tabanı, yüksek sürüş pozisyonu, geniş çamurluklar, ön ve arka tamponlardaki koruyucu panelleri ile SUV modeli olmasının hakkını veren bu model tasarım olarak da dinamik ve renkli bir görüntüye sahip. Nitekim Tavan çıtalarında ve C sütununda yer alan camlarda kullanılan Venedik Kırmızısı renk araca dinamik bir görüntü katıyor. Dört farklı tavan rengi seçeneği ile birlikte gelen bu modelde yapılabilecek renk kombinasyonlarının sayısı 90’ı, kabin opsiyonları ise 5’i buluyor. Böylelikle sahibine geniş bir kişiselleştirme şansı sunuyor.

Ön tasarımda iki kademeli aydınlatma grubundan meydana gelen bu modele has bir görüntü sergileniyor. Üst bölümde LED’li gündüz farların ikili krom şerit üzerinden ambleme uzanması aracın genişliğine vurgu yapıyor. Ana farların orta bölümde yer aldığı bu modelde sis farları ise renkli bir çerçeve içerisinde konumlandırıldı.

Dış tasarımda kişiselleştirmenin oldukça geniş bir yelpazede sunulduğu bu modelde avan çıtaları, arka kelebek camları, yan ayna kapakları, ön far çerçevesi veya jant göbekleri kişiselleştirilebiliyor. Buna ek olarak 8 ana gövde rengi, 4 tavan rengi ve 4 renk paketi olası kombinasyon sayısını 100’e yaklaştırıyor. Jant olarak ise 16 ve 17 inç opsiyonları sunuluyor.

Yeni Citroen C3 Aircross (SUV) İç Tasarım ve Boyutlar

Yeni C3 Aircross modelinin iç mekanında benzeri olmayan bir ambians sunuluyor. En ince detayların bile düşünüldüğü bu modelde yolcuların ve sürücülerin konforunun, güvenliğinin, sürüş keyfinin sağlanması için birçok şey yapıldı. Tavan yüksekliğinin ve geniş bacak alanının rahat ve ferah bir iç mekan sağladığı bu modelde açılıp kapanabilir panoramik cam tavan penceresi kullanılması iç mekandaki ferahlık hissini arttırıcı bir özellik gösteriyor. 410 litre ile 520 litre arasında bagaj hacminin sunulduğu bu modelde kablosuz akıllı telefon şarj alanı, Head-Up-Display, Aktif Güvenlik Frenlemesi, otomatik uzun farlar, hız tabelası tanıma ve uyarlaması ile Otomatik Park Desteği ve Citroën Connect Nav gibi birçok donanım sunulmaktadır.

Uzunluğun 4.15 m olduğu bu modelde genişlik 1.76 m, yükseklik 1.64 m ve dingil mesafesi ise 2.60 m olarak tutulmuştur.

Yeni Citroen C3 Aircross (SUV) Donanımlar

Yeni Citroen C3 Aircross donanım açısından da oldukça zengin bir SUV modeli. Bu yeni SUV modelde Grip Control (Yol Tutuş Kontrolü®) ve Hill Assist Descent (Yokuş İniş Desteği) her türlü zeminde yol tutuşu güçlü bir hale geliyor. 5 sürüş moduna yer verilen Grip Control Sistemi’nde mod Standart, Kum, Tüm Yollar, Kar veya ESP Kapalı olarak seçilebiliyor.

Yeni Citroen C3 Aircross (SUV) Motor Seçenekleri

Yeni C3 Aircross modelinde çevreci, yakıt tasarrufu yüksek ve verimli son nesil motor opsiyonları sunuluyor. Bu motor seçenekleri benzinli PureTech ve dizel BlueHDi olarak belirlendi. PureTech güç ünitesi 82, 110 ve 130 HP’lik opsiyonlar ile sunuluyor. Ek olarak EAT6 tam otomatik şanzıman yalnızca PureTech 110 versiyonunda sunuluyor. Puretech 130 versiyonu ise yalnızca 6 ileri manuel ile birlikte gelecek. BlueHDi motor ile birlikte ise 5 ileri şanzımanlı 100 veya 6 ileri manuel şanzımanlı 120 seviyeleri birlikte sunulacak.

YENİ CİTROEN C3 AİRCROSS (SUV) FOTO GALERİ

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu