Araba FiyatlarıEn Çok Okunan HaberlerYeni Araba Modelleri

Elektrikli Araba Fiyatları ve Hibrit Araba Fiyatları ile Özellikleri

Otomotiv sektörünü yakından takip edenlerin de bildiği gibi artık elektrikli araba modelleri, hibrit araba modelleri ve sürücüsüz otomobil teknolojileri sektörün geleceğini oluşturuyor. Buradan yola çıkarak bizler de sizler için yeni elektrikli araba fiyatlarını ve özelliklerini derleyerek bir haber oluşturmak istedik.

Bilindiği üzere elektrikli ve hibrit otomobil modelleri ile sürücüsüz araç teknolojileri otomotiv sektörünün yakın geleceğinin en önemli parçaları olacak. Halihazırda bu doğrultuda otomotiv devleri tarafından çalışmalar yapılıyordu. Ancak ortaya çıkan dizel skandalları, çevresel kaygılar gibi sebeplerden ötürü çevre dostu araçların gelişimi daha da hız aldı. Nitekim 2017 yazında Birleşik Krallık ve Fransa 2040 yılından itibaren geçerli olmak üzere dizel ve benzinli yani içten yanmalı motora sahip otomobil modellerini yasaklama kararı almıştı. Buna ek olarak Hindistan ve Çin gibi nüfusu çok olan ülkeler de benzer kararlar almışlardı. Bu doğrultuda dünya genelinde birçok hükümet içten yanmalı motorlara sahip otomobillere yönelik yasakları kadameli olarak uygulama kararı aldı. Bundan dolayı ve benzer sebeplerden ötürü de otomotiv devleri de çevre dostu araçlara yönelik yatırımlarını hep daha erken tarihlere aldı hem de daha yoğun olarak uygulama kararı aldı.

Tüm bu sebeplerden ötürü de halihazırda piyasaya sürülmüş olan birçok elektrikli ve hibrit otomobil modeli dünya genelinde önemli bir taleple karşılaştı. Her ne kadar şu an bu otomobil modellerinin satış rakamları içten yanmalı motorlarla kıyaslanamayacak derece de olsa da dünya genelinde her sene çevre dostu otomobil modellerinin satış oranları büyük hızla artıyor. Bu otomobil modellerine olan ilgi Türkiye pazarında her ne kadar dünyanın birçok pazarına kıyasla daha az görünse de, dünya geneline paralel olarak artış gösteriyor. Dolayısıyla da Türkiye’deki otomobilseverlerin yeni elektrikli araba fiyatları ve özellikleri ile ilgili merakı giderek artıyor. Bizler de bu doğrultuda sizler için yeni elektikli araba modellerinin fiyatlarını ve özelliklerini derleyerek bir haber oluşturmak istedik.

1) BMW i3 ELEKTRİKLİ FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Alman otomotiv devi BMW markasının tamamen elektrikli olan modeli BMW i3, tasarım olarak genel anlamda BMW i8 modelini andırıyor. Ancak modelin boyutlarına ve yüksekliğine baktığımızda aracın daha çok şehir içi kullanıma uygun olarak tasarlandığını söyleyebiliriz. Tam şarj ile 190 km yol kat edebilen bu model 0-100 km/s hızlanmasını ise yalnızca 7.2 saniyede tamamlayabiliyor. Bu değerin de bir elektrikli otomobil modeli için oldukça iyi olduğunu söyleyebiliriz.

BMW i3 Elektrikli Araba Modeli
BMW i3 Elektrikli Araba Modeli

Yüksek gerilime sahip bataryaları ile hızlı şarj özelliğie sahip DC isyasyonlarında yalnızca 39 dakikada tamamen şarj edilebilen bu model yalnızca elektrikli ve BMW marka bir model isteyenler için oldukça ideal bir seçim olarak gözüküyor. BMW i3 modelinin fiyatı ise 191 bin TL olarak belirlendi.

2) BMW i8 HİBRİT FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Türkiye pazarında satışta olan en pahalı hibrit otomobil modellerinden bir tanesi olan BMW i8 özellikle tasarımı ve performansı ile ön plana çıkıyor. Bu model tasarım olarak hem şıklığı, hem sportifliği hem de lüks görünümü bir araya topluyor. Dolayısıyla lüks ve hibrit spor bir otomobil satın almak isteyenler için birebir olduğu yorumu yapılabilir.

BMW i8 Modeli
BMW i8 Hibrit Araba Modeli

BMW i8 hibrit otomobil modeli toplam olarak 440 km menzile sahip ki bu oldukça günümüz şartları için oldukça iyi bir performans. 0-100 km/s hızlanmasını yalnızca 4.4 saniyede tamamlayabilen bu model Türkiye pazarında yer alan hibrit otomobil modelleri arasında en süratlisi olarak ön plana çıkıyor. Lüks ve spor bir otomobil modeli isterim ama çevreci de olsun diyenler için birebir olan bu modelin başlangıç fiyat etiketi 828 bin TL olarak açıklanmıştı.

3) CHEVROLET VOLT ELEKTRİKLİ ÖZELLİKLERİ

Yeni Chevrolet Volt modelinin en çok ön plana çıkan özellikleri arasında selefine kıyasla daha hafif olması ve daha kuvvetli elektrik bataryası olarak gösteriliyor. Elektrikli batarya kapasitesi bu modelde 17,1 kWh’den 18,4 kWh’a kadar çıkarıldı. İleri derecedeki bu güç kaynağı ile Chevrolet Volt tam şarj ile 80 km menzile sahip olarak gelecek.

Chevrolet Volt Elektrikli Otomobil Modeli
Chevrolet Volt Elektrikli Araba Modeli
Yeni Chevrolet Volt sahibi sürücüler bir depo yakıt ve tam şarj ile tam 1610 km yol kat edebilecekler. Çift motor ile gelecek olan bu model selefine kıyasla 50 kg daha hafif olacak ve 149 beygir gücü ile daha hızlı olacak. Dış tasarımında yapılan değişiklikler ile daha şık ve sportif bir görünüme kavuşan bu modelin iç mekan tasarımı da bir o kadar çekici duruyor.

4) HYUNDAI IONIQ HİBRİT FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Hyundai Ioniq hibrit modeli adından da belli olduğu üzere tamamen elektrikli değil, hibrit bir model olarak piyasaya sürüldü. Tasarım olarak sportif bir görünüm ortaya koyan bu model 100 km’de ortalama olarak 3.9 litrelik yakıt tüketimi yaparken maksimum olarak 185 km/s hıza kadar çıkabiliyor. 17 inç büyüklüğünde jantlara sahip olan Hyundai IONIQ Hibrit modelinin 0-100 km/s hızlanması ise 11.1 saniye sürüyor.

Hyundai IONIQ Hibrit Araba Modeli

CarPlay, Android Auto, kablosuz şarj gibi özelliklere sahip olan bu modelin segmentinde fiyat-fayda dengesini sağlayabilen ve segmentine göre en uygun fiyatlardan bir tanesini sunan bir model olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Nitekim bu modelin başlangıç fiyat etiketi 124 bin TL olarak açıklanmıştı.

5) KIA NIRO HİBRİT FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Bir SUV modelinden beklenen pratikliği, dikkat çekici tasarımı ve etkili hibrit gücünü bir arada sunan Kia Niro hibrit modelinin segmentinin en iyi modellerinden bir tanesi olduğu rahatlıkla söylenebilir. 5 yıl garanti onarım güvencesi, özel eko-araç platformu ve farkını ortaya koyan hibrit sistemi ile diğer SUV hibrit modellerinden kendini farklılaştıran Niro hibrit modeli piyasaya çıktığı günden itibaren birçok ‘İlk’in de sahibi oldu. Bunlardan en dikkat çekicisi ise Amerika Birleşik Devletleri’ni bir yandan diğer yana en yüksek yakıt tasarrufu ile geçmeyi başaran hibrit otomobil modeli olmasıdır. Nitekim bu başarısı ile Kia Niro hibrit modeli adını Guinness Rekorlar Kitabı’na yazdırmayı başarmıştı.

Kia Niro Hibrit Araba Modeli
Kia Niro Hibrit Araba Modeli

Şık tasarımı ve düşük yakıt tüketimini bir arada sunan Kia Niro hibrit modeli yalnızca 88 gr/km CO2 emisyon salınımı yapıyor. 100 km’de ortalama olarak 3.8 litre yakıt tüketen bu model 141 PS motor gücü ile de bu alanda segmentinin en iyi olarak ön plana çıkıyor. Tipik bir SUV modeli olarak geniş bir iç mekan ve bagaj hacmine sahip olan bu model otonom acil frenleme, akıllı hız sabitleme gibi özelliklere de sahip. Kia Niro hibrit modelinin başlangıç fiyat etiketi ise 124 bin TL olarak açıklanmıştı. Tüm bu özellikleri göz önünde bulundurduğumuzda bu modelin fiyatının hibrit segmenti için oldukça iyi olduğu söylenebilir.

6) LEXUS CT 200H HİBRİT FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Lüks otomobil segmentinde dünyanın önde gelen markalarından olan ve Toyota bünyesinde yer alan Lexus tüm modellerinde hibrit versiyon seçeneğini müşterilerine sunuyor. Lexus Türkiye pazarında da 8 adet hibrit otomobil modeli ile satış faaliyetlerine devam ediyor. Bu modellerden bir tanesi olan Lexus CT 200h modeli lüks bir otomobilden beklenen özelliklere sahip olmasının dışında şık tasarımı ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Lexus CT 200H Hibrit Araba Modeli

100 km’de ortalama olarak yalnızca 3.8 litre yakıt tüketimi yapan bu model Toyota markasının 1.8 litrelik hacme sahip hibrit motor seçeneği ile sunuluyor. Nitekim bu model yalnızca 82 g/km CO2 emisyon salınımı yapıyor ki bunun oldukça makul seviyede bir değer olduğu söylenebilir. İç mekanda yüksek kalite malzeme işçiliği olan bu model 13 hoparlörlü Mark Levinson müzik sistemi ve Lexus Premium Navigasyon sistemi gibi opsiyonel özellikleri de sunuyor. Bu modelin Türkiye pazarındaki başlangıç fiyat etiketi ise 160 bin TL olarak açıklanmıştı.

7) LEXUS NX 300H HİBRİT FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Lüks otomobil segmentinin başarılı markalarından Japon otomotiv devinin bir başka hibrit modeli ise Lexus NX 300h. Söz konusu bu modelin markanın en iyi hibrit modellerinden bir tanesi olduğu söylenebilir. SUV segmentinde yer alan bu model maksimum olarak 180 km/s hıza ulaşabilirken 0-100 km/s hızlanmasını ise 10 saniyenin altında tamamlayabiliyor. 100 km’de ortalama olarak 5.2 litrelik bir yakıt tüketimi yapan bu modelin yakıt tüketim değerinin de oldukça iyi olduğu söylenebilir.

Lexus NX 300h Hibrit Araba Modeli

Yeni Lexus NX 300h hybrid otomobil modelinin uzunluğu 4.630 mm, genişliği 1.845 mm ve yüksekliği ise 1.645 mm olarak tasarlandı. Aks mesafesinin 2.660 mm olduğu bu modelin başlangıç fiyat etiketi ise 80 bin euro olarak açıklanmıştı.

8) NISSAN LEAF ELEKTRİKLİ FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

2018 Nissan Leaf elektrikli araba modelinin fiyatı ve özellikleri belli oldu. Yeni Nissan Leaf elektrikli yeni tasarımı ve kaputunun altında yeni motor seçenekleri ile gelecek. Yeni Nissan Leaf elektrikli otomobil modelinin ilk etapta önümüzdeki ekim ayında Japonya pazarında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Akabinde ise bu model Avrupa pazarında Nissan müşterilerinin beğenisine sunulacak. 2018 Nissan Leaf elektrikli otomobil modelinin Amerika pazarındaki başlangıç fiyat etiketi 29.900 dolar olarak belirlenmişti.

2018 Nissan Leaf (Elektrikli)
2018 Nissan Leaf (Elektrikli)

40 kwh lityum iyon pil ile donatılacak olan bu model 147 hp güce sahip olacak. Amerika pazarında piyasaya sürülecek olan versiyon tek şarj ile 241 km yol kat edebilecek. Modelin Avrupa versiyonu ise tam şarj ile 378 km yol kat edebilecek. Söz konusu modelin tam şarj süresinin ortalama olarak 16 saat olduğu açıklandı.

9) OPEL AMPERA-E ELEKTRİKLİ FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtımı yapılan 2017 Opel Ampera-e modeli tamamen elektrikli olan otomobil modelleri arasında yer alıyor. Bu modelin rakiplerine kıyasla önemli bir artısı bulunuyor. Yeni Opel Ampera-e tek şarj ile 500 km’den fazla yol kat ederek bu konuda rakiplerine kıyasla önemli bir avantajı elinde tutuyor. Tipik bir elektrikli araçtan beklenilecek şekilde oldukça sessiz çalışabilen bu model tasarım olarak dinamik, güçlü ve agresif bir görünüme sahip. Multimedya sistemleri ve akıllı araç sistemleri gibi yeni nesil teknolojilerle donatılan bu modelin yönetiminde 10.2″‘lik entegre monitör kullanılıyor. 60kWh Lityum Ion bataryası ise günlük kullanımda 380 km civarı yol kat edebildiği söyleniyor. 0-100 km/s hızlanmasının 7.3 saniye olduğu bu modelde kontrolü akıllı cihazınızın senkronizasyonu ile ele alabiliyorsunuz. Buna kapıları bile uzak bir mesafeden telefonunuzla açabilmek dahil.

Opel Ampera-e Elektrikli Araba Modeli

Türkiye pazarında da her ne kadar dünyanın gelişmiş ülkelerine kıyasla daha az olsa da elektrikli ve hibrit araç yönelimi giderek artıyor. Ancak henüz bu araçlar için şarj istasyonu anlamında çok iyi bir altyapı bulunmasa da bu modellerin satışı belli bir miktarda gerçekleşiyor. Buna bağlı olarak Yeni Opel Ampera-e modeli Türkiye pazarında da satışa çıkarılacaktır. Bu modelin Türkiye pazarında önümüzdeki yaz aylarında gelmesi beklenmektedir. Fiyatının ise donanım seviyesine bağlı olarak 100.000 TL – 150.000 TL civarı arasında olması beklenmektedir.

10) RENAULT ZOE ELEKTRİKLİ FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Fransız otomotiv devi Renault’nun tamamen elektrikli modelleri arasında yer alan Renault Zoe elektrikli otomobil modeli, markanın en önemli elektrikli otomobil modeli olarak ön plana çıkıyor. Özellikle şehir içi kullanıma uygun olarak tasarlanan bu model tam şarj ile 400 km yol kat edebiliyor. Daha önce de belirttiğimiz üzere Türkiye pazarında da çevreci otomobil modellerinin yükselişte olduğu bir gerçek ancak birçok diğer pazara nazaran daha az elektrikli otomobil modeli satışı yapılıyor. Renault Zoe elektrikli araba modeli de Türkiye pazarında satışta olan sınırlı sayıdaki elektrikli araba modelleri arasında yer alıyor.

Renault Zoe Elektrikli Araba Modeli
Renault Zoe Elektrikli Araba Modeli

Ortaya koyduğu performansla başarılı elektrikli otomobil modelleri arasında yer alan Renault Zoe elektrikli birçok yeni nesil teknolojisine de ev sahipliği yapıyor. Bunlar arasında ABS, acil fren destek sistemi ve R-LINK gibi özellikler yer alıyor. Bunlara ek olarak otomatik klima, elektrikli ısıtmalı aynalar, yokuş kalkış destek sistemi, eller serbest kartı gibi özellikler ve donanımlar da dikkat çeken detaylar arasında yer alıyor. Tam şarj ile 400 km yol kat edebilen bu modelin 0-50 km/s hızlanması ise ortalama olarak 4 saniye sürüyor. Modelin başlangıç fiyat etiketi ise 130 bin TL olarak açıklanmıştı. Elektrikli otomobil Türkiye fiyatları bilindiği üzere standart modellere kıyasla daha yüksek oluyor.

11) RENAULT TWIZY ELEKTRİKLİ FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Renault’nun Zoe modeli gibi tamamen elektrikli olan bu model oldukça küçük bir boyuta sahip. Oldukça sessiz olan bu modelin içerisine girip kapılarını kapadığınızda ise ses yalıtımı özelliği sayesinde şehir gürültüsünden kendinizi uzaklaştırabiliyorsunuz. Böylelikle Yeni Renault Twizy elektrikli otomobil modeli ile yolculuklar daha da keyifli hale gelecek. Şehir içi kullanımı için tasarlanan bu model hem yenilikçi olması hem de fütüristik tasarımı ile dikkat çekiyor.

Renault Twizy Elektrikli Araba Modeli
Renault Twizy Elektrikli Araba Modeli

Bir motosiklet havasına sahip bu mini araçta arka arkaya duran iki koltukla çift kişilik sürüş keyfini sürebilirsiniz. Her iki koltukta da cepheden ve yandan koruma sağlayan emniyet kemerleri bulunuyor. Öte yandan yüksek güvenlik özellikleri ile de herhangi bir darbe almanız halinde yüksek bir koruma sağlıyor. Yeni Renault Twizy elektrikli araba modelinin Türkiye pazarındaki başlangıç fiyat etiketinin 50 bin TL civarında olması bekleniyor.

12) SMART FORTWO ELEKTRİKLİ FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Avrupa’da en genç otomobil modelleri arasında yer alan ve özellikle şehir içi araç kullanımına yönelik alternatifler geliştiren Smart markasının Yeni Smart Fortwo elektrikli modelinin fiyatı ve özellikleri belli oldu. Bu model farları, ön konsoldaki havalandırma sistemleri ve kendilerine özgü tasarımları ile ön plana çıkıyor. Tamamen elektrikli olan bu model modern ve hareketli bir görünüme sahip. İç mekanda ise fonksiyonelliği ve tasarımı bir araya getiriyor.

Smart Fortwo Elektrikli Araba Modeli
Smart Fortwo Elektrikli Araba Modeli

Büyük kentlerin trafik yapılarına uygun olarak gekiştirilen bu model güvenlik açısından da günümüz standartlarını yakalayabiliyor. Daha fazla donanım ve daha fazla eğlence ile gelen bu model üstün bir manevra kabiliyetine sahip. Yeni Smart Fortwo modelinin güvenlik açısından Mercedes-Benz güvenlik standartlarını tamamen yakaladığını söyleyebiliriz. Yüksek süratte savrulmayı engelleyen yan rüzgar yardımcısı (crosswind assist), ESP, opsiyonel olarak sunulan ve sürücüyü sesli olarak uyarabilen çarpışma önleme yardımcısı ve şerit takip yardımcısı en dikkat çeken güvenlik özellikleri arasında yer alıyor. Bu modelde passion, prime ve proxy olmak üzere 3 farklı donanım seviyesi sunuluyor. Böylelikle iç mekanda sürücü tercihlerine göre kişiselleştirme yapılabiliyor. Yeni Smart Fortwo modelinin başlangıç fiyat etiketi ise Amerika pazarı için 15 bin 400 dolar olarak belirlendi.

13) TOYOTA YARIS HİBRİT FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Japon otomotiv devi Toyota’nın en çok modelleri sevilen modelleri arasında yer alan Yaris modelinin de hibrit versiyonu sunulmuştu. Tasarım olarak oldukça iyi ve sade olan bu modelde 14 farklı gövde rengi seçeneği sunuluyor. Şerit takip sistemi gibi güvenlik özelliklerinin de yer aldığı bu model Türkiye pazarında da satışta bulunuyor.

Toyota Yaris Hibrit Araba Modeli
Toyota Yaris Hibrit Araba Modeli

Hibrit ve elektrikli otomobil modellerinde başarısı ile dikkat çeken Toyota bu modelini Türkiye pazarına 88 bin TL başlangıç fiyat etiketi ile sundu. Yaris modelinin standart otomatik benzinli versiyonunun Türkiye başlangıç fiyat etiketi ise 72 bin TL olarak açıklanmıştı. Her iki versiyon arasında donanım olarak sınırlı seviyede bir fark olsa da 16 bin TL fiyat farkı dikkat çekiyor. Yakıt tüketim değerlerine baktığımızda ise fabrika verilerine göre hibrit versiyonu diğer versiyona göre 100 km’de 1.2 litre daha fazla tasarruf sağlıyor. Yani güncel yakıt fiyatları göz önünde bulundurulduğunda 16 bin TL’lik farkı çıkarmak için Toyota Yaris hibrit modelinizle 200 bin kilometre civarı yol kat etmeniz gerekiyor.

14) TOYOTA PRIUS HİBRİT FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Daha önce de belirttiğimiz üzere Japon otomotiv devi Toyota dünyada hibrit teknolojisinin öncü otomotiv devi olarak biliniyor. Markanın hibrit modellerinden bir tanesi olan Toyota Prius modeli de dünyanın ilk seri üretim hibrit modeli ünvanını almıştı. Dolayısıyla bu model hem markanın kendisi için hem de dünya genelinde hibrit teknolojisinin gelişmesi için önem arz ediyor.

Toyota Prius Hibrit Otomobil Modeli
Toyota Prius Hibrit Araba Modeli

Tasarım olarak oldukça şık bir görünüme sahip olan Toyota Prius hibrit modeli 7 farklı gövde rengi seçeneği ile sunuluyor. Toyota markasının hibrit modellerinde en çok yer verdiği hibrit motoru olan 1.8 Hybrid e-CVT Elektronik motoru ile sunulan bu model 100 km’de ortalama olarak 3.6 litrelik bir yakıt tüketimine sahip. Toyota Prius hybrid otomobil modelinin başlangıç fiyatı ise 44 bin 900 euro olarak açıklanmıştı.

15) TOYOTA C-HR HİBRİT FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Günümüzde dünya genelinde belki de en çok sevilen ve en çok satılan hibrit modeli olan Toyota C-HR hybrid modelinin markanın hibrit modelleri arasında en çok ön plana çıkan modeli olduğunu söyleyebiliriz. Türkiye pazarında da en çok sevilen hibrit modeli olmayı baran C-HR hybrid, 2017 yılında Türkiye pazarında en çok satılan hibrit otomobil modeli olma başarısı gösterdi.

Toyota C-HR Hibrit Araba Modeli
Toyota C-HR Hibrit Araba Modeli

Tasarım olarak oldukça dinamik, güçlü ve sportif bir görüntü ortaya koyan Toyota C-HR hyrid modeli tasarım açısından da rakiplerinden farkını ortaya rahatlıkla koyabiliyor. 13 farklı gövde rengi seçeneği ile sunulan bu modelin üretimi ise Türkiye’de yapılıyor. 1.8 Hybrid e-CVT Elektronik hibrit motor seçeneğine sahip olan Toyota C-HR hybrid modeli 100 km’de ortalama olarak yalnızca 3.8 litre yakıt tüketimi yapıyor. Toyota C-HR hybrid modelinin Türkiye pazarındaki başlangıç fiyat etiketi ise ÖTV desteği ile birlikte 121 bin 600 TL olarak açıklanmıştı. Bu model Türkiye’de satılan hibrit otomobiller arasında yer alıyor.

16) TESLA MODEL 3 ELEKTRİKLİ FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Elektrikli otomobil denilince tabii ki akla ilk gelen marka Tesla’dır. Rakiplerine kıyasla daha sonra kurulan Amerikan otomotiv devi elektrikli otomobil segmentine yönelik yıllardır süregelen yaptığı yatırımları ile dikkat çekiyor. Markanın en çok beğenilen ve tercih edilen elektrikli modelleri arasında da Tesla Model 3 yer alıyor.

Tesla Model 3 Elektrikli Araba Modeli
Tesla Model 3 Elektrikli Araba Modeli

Yeni Tesla Model 3 modelinin standart versiyonu 354 km menzile sahip olacak şekilde geliştirildi. 0-100 km/s hızlanmasını 5.6 saniyede tamamlayan bu versiyon maksimum olarak 209 km/s hıza ulaşabiliyor. Daha uzun menzilli versiyon ise tam şarj ile 498 km yol kat edebiliyor. 0-100 km/s hızlanmasını 5.1 saniye gibi kısa bir sürede tamamlayabilen bu versiyon maksimum olarak saatte 225 km hıza kadar çıkabilmektedir.

Bu iki versiyonun performanslarında olan fark gibi şarj sürelerinde de fark bulunuyor. Standart versiyon 209 km menzil için 30 dakikalık şarja ihtiyaç duyarken uzun menzilli versiyon ise 30 dakikalık şarj ile 274 km’ye kadar yol kat edebiliyor. Ancak söz konusu şarj süreleri markanın Supercharger adlı şarj istasyonlarında araçların şarj edilmesi halinde elde edilebiliyor. Yeni Tesla Model 3 modelinin Amerika pazarı için başlangıç fiyat etiketi ise 44 bin dolar olarak açıklanmıştı. Marka yakın gelecekte Türkiye pazarına yönelik de yatırımlara başlayacak.

17) VOLVO XC90 HİBRİT FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Güvenlik özellikleri ile ön plana çıkan İsveçli otomotiv devi Volvo hibrit ile elektrikli araçlara yoğun yatırım yapan otomotiv devleri arasında yer alıyor. Volvo’nun hibrit versiyonunu sunduğu modellerinden bir tanesi olan Volvo XC90 modelinde Momentum, Inscription, R-Design ve Excellence olmak üzere 4 farklı versiyon bulunuyor ve tüm bu versiyonlar için hibrit seçenekleri de sunuyor.

Volvo XCX90 Hibrit Araba Modeli
Volvo XCX90 Hibrit Araba Modeli

Tüm Volvo modellerinde olduğu gibi güvenlik donanımları açısından zengin bir içeriğin sunulduğu bu model lüks ve hibrit SUV modeli satın almak isteyenler otomobilseverler için oldukça iyi bir seçenek olarak duruyor. 100 km’de ortalama olarak 2.1 litre yakıt tüketimi yapan bu modelin başlangıç fiyat etiketi 621 bin TL olarak açıklandı. Bu modelin 100 km’de ortalama olarak 6.2 litre yakıt tüketimi yapan dizel versiyonunun başlangıç fiyat etiketi ise 483 bin TL olarak açıklanmıştı.

18) 2019 BMW i3 ELEKTRİKLİ FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Yenilenen tasarımıyla BMW i3 ve 0’dan 100 km’ye 6.9 saniyede çıkan etkileyici performansıyla Yeni BMW i3s, her yolculuğun unutulmaz olmasını sağlıyor.

Elektrikli hareketli aksam BMW eDrive ile Yeni BMW i3 (94 Ah): kWsa/100 km’de
güç tüketimi (ortalama): 13,6-13,1
CO2 emisyonu, (g/km) (ortalama): 0

Elektrikli hareketli aksam BMW eDrive ile Yeni BMW i3s (94 Ah): kWsa/100 km’de
güç tüketimi (ortalama): 14,3
CO2 emisyonu, (g/km) (ortalama): 0

20 inç Siyah veya Bicolor hafif alaşım jantlar ve yolda kendinden emin, etkileyici bir spor duruş sergiler. Spor süspansiyon ve yanlardaki aeroflap girişleri dinamik görünümünü tamamlar.

BMW İ3Loft302.100 TL
BMW İ3Lodge

305.400 TL

BMW İ3Suit 312.100 TL

19) AUDİ E-TRON ELEKTRİKLİ FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Audi e-tron yüksek manevra kabiliyetine sahiptir. Quattro çekiş sistemi gerektiği gibi devreye alınabilir. Bunun sonuçları, duruma özgü tork dağıtımı, aks momentlerinin esnek kontrolü ve her türlü zeminde en yüksek performanslı sürüşü vaat eder.

Audi, evde şarja yönelik çeşitli çözümler sunar. Standart cep telefonu şarj sistemi ya 230 voltluk ev tipi priz ya da 400 voltluk üç fazlı (Trifaze) priz ile kullanılabilir. Opsiyonel “connect” şarj sistemi, şarj gücünü ikiye katlayarak 22 kW’ye kadar çıkarır.

Audi e-tron’da özel Antigua mavisi seçeneği de dahil olmak üzere seçebileceğiniz pek çok renk vardır. Tekerlek arkası kesikleri ve eşikleri off-road görünümünü vurgulamak için kontrast renklidir. E-tron logosu ve opsiyonel olarak sunulan fren kaliperleri,  elektrik doldurma kapağındaki yüksek voltajlı sinyal renginde turuncu renkte göze çarpmaktadır.

Modelin Amerika fiyatı 74,800 dolar etikete sahip. Prestige isteyenler ise 81,00 dolarlık bir fiyatı gözden çıkartmalılar.

20) KİA NİRO 2019 SUV ELEKTRİKLİ FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Yeni Niro’nun aerodinamik tasarımında, hava geçişlerini sağlayan ızgaralar, yolda minimum dirençle karşılaşmanızı sağlar. Rekortmen Hibrit KIA Niro’nun içi de bir rekortmene yakışacak kadar geniş. Ergonomik iç tasarımı olan Kia, kafa ve bacak mesafeleriyle rahatlığı ve konforlu bir yolculuğu sağlıyor.

Performans:

Maksimum Hız (km / s)162
Hızlanma (sn) 0 – 100 (km / s)11,5

Yakıt Tüketimi:

Karışık (L/100 km)3,8
CO2 emisyonu (Karışık, g/km) 88

Silindir Hacmi(cc)
1.580

Maksimum Güç(ps / rpm)
105 / 5.700

Maksimum Tork(Nm / rpm)
147 / 4.000

Başlangıç fiyatı ise 230 bin TL’lik etikete sahip.

21) TESLA MODEL Y ELEKTRİKLİ FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

7 koltuklu geniş iç mekanda panoramik cam tavan da ayrıca bir ferahlık hissi sunuyor. 15 inç dokunmatik ekran sunuyor.

Tesla Model Y Euro NCAP’ten beş yıldızı alır görünüyor. Acil durum freni, çarpışma uyarısı, kör nokta uyarı sistemi gibi ekipmanlar tam olarak otonom sürüşe odaklanmış olarak tasarlanan Tesla, otonom sürüş özellikleri ve güvenlik donanımına güveniyor. Otonom sürüş özellikleri dikkat çekici olan araç, çok önemli güvenlik donanımlarına sahip.

Standart Range: 230mil

Long Range: 300mill

Dual Motor AWD: 280mill

Performance: 280mill

Tesla Model Y Long Range: 0-100km/s hızlanmasını ise 5 saniyede tamamlıyor. 482km menzil sunuyor. Maksimum hız verisi ise 209km/s.

Tesla Model Y Standart Range: 0-100km/s hızlanmasını 5,9 saniyede tamamlıyor. 370km menzile sahip. 194km/s maksimum hız sunuyor.

Tesla Model Y Performans: 0-100km/s hızlanmasını da 3,5 saniyede tamamlıyor. 450km menzil sunuyor. 241km/s maksimum hızlanma sunuyor.

Tesla Model Y Dual Motor AWD: 0-100km/s hızlanması ise 3,5 saniye. Çift elektrikli motor ve 4 tekerden çekiş sunuyor. Çift elektrikli motoru ile çok güçlü bir sürüş sunuyor. 450km/s menzil sunuyor. Maksimum hız 241km/s.

2020 yılında araç piyasada olacak.

Tek şarj ile 300 mil (480 kilometre) mesafe yol gidebilecek olan Y modeli 47 bin dolar (260 bin TL) fiyat etiketine sahip olacak. Ayrıca otomobilin “Performance” olarak adlandırılan gelişmiş versiyonunda fiyatı 60 bin dolardan (330 bin TL) alıcı bulacak.

22) TESLA MODEL 3 ELEKTRİKLİ FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Tesla, 2019 Model 3’ün değerini, şirketin yarı özerk Autopilot ekipmanını standart olarak dahil ederek arttırdı. Model 3 Performance ayrıca, yaz lastikleri ile 20 inç jantlar, yükseltilmiş frenler, bir karbon fiber spoiler, daha düşük bir süspansiyon ve en yüksek hızda 10 mil artış sağlayan daha önce isteğe bağlı Performans Yükseltme paketi ile standart olarak geliyor.

Standart Menzilli Pil: 36,600 ABD Doları
Standart aralık artı pil: 41,100 ABD Doları
Uzun Menzilli Pil: 51,100 ABD Doları
Performans: 61,100 ABD Doları

Model 3 de durmadan güçlü güç sağlayan elektrik motoru ile sorunsuz ve neredeyse sessiz bir şekilde hız kazanıyor. Arkadan çekişli Uzun Menzilli model, 5.1 saniyede sıfırdan 60 mil/saat hıza çıkıyor. Tesla Model 3 fiyatı 499 bini buluyor (74 bin dolar). Yeni nesil Model 3’lerin fiyatının ise yaklaşık 60 bin dolarlık bir fiyat etiketi olabilir.

23) MERCEDES-BENZ EQC ELEKTRİKLİ FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Mercedes EQC, çok önem verilen EQ serisinde başı çeken bir model. Pazarın en üstündeki Tesla Model X ve Jaguar I-Pace ile mücadele etmeye hazırlanıyor.

Arkadan güç veren ikiz elektrikli motorlara sahip olan Mercedes-Benz EQC mevcut GLC platformunun büyük ölçüde değiştirilmiş bir versiyonunun öncüsü. 0-100 km/s hızlanma için spor modunda 5.1 saniye yeterli oluyor. 420 HP’lik kombine güç çıkışı, 2425 kg’lik EQC’yi 180 km/s’de sınırlandırılmış maksimum hıza ulaştırıyor. Menzilin ise WLTP normlarına göre 400 km olacağı tahmin ediliyor.

Otomobilin fiyatının 550.000 TL olabileceği tahmini yapılıyor.

24) RENAULT ZOE ELEKTRİKLİ FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

İkinci nesil Zoe, daha yüksek pil kapasitesine sahip olan yeni bir EV platformu kullanacak. Mevcut R110’un NECD normunda belirtilene uygun olarak, Renault’nun elektrikli küçüğünün şarj başına 400 km menzile ulaşacağını söyleyebiliriz.

Kendinizi hazırlayın, çünkü Renault Zoe ile yerinizde duramayacaksınız. Tek şarj ile 400 km yol yapabilirsiniz. Şarj etmek için ev tipi şarj kablosu ve 220 voltluk bir priz yeterli. Ev ve işyerlerinize Wallbox şarj ünitesini de kurdurabilirsiniz. Evinizde, işyerinizde ya da bir alışveriş merkezinde.. Zoe’i 2,5 saatte %100 şarj edebilirsiniz. Zoe’nin 40 bin dolar etiketi var.

25) AUDİ E-TRON SPORTBACK ELEKTRİKLİ FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Audi E-tron Sportback tamamen elektrikli ve ilk olarak 2017 yılında Şangay Otomobil Fuarı’nda konsept şeklinde gösterilmişti. Seri üretim versiyonu, e-tron SUV ile aynı platformu paylaşacak.

Audi e-tron Sportback concept, elektrikli çalışma ile gündelik kullanımın somut bir örneği: Araç, 0’dan 100 km/s’e 4,5 saniyede hızlanıyor ve 320 kW güç üretiyor (takviye ile güç çıkışı 370 kW’ye kadar çıkıyor). 500 km’lik menzil ile
Kullanılan aydınlatma teknolojisi, dinamik ve akıllı geleceğin teknolojini de aydınlatıyor. Aracın arka lambaları, arkadaki araçlar için çok daha net aydınlatma sağlaması adına dijital animasyondan yararlanacak.
Biri ön aks, ikisi arka aks olmak üzere üç elektrik motoru büyük güç getiriyor. Güçlü quattro çekiş sistemi de büyük bir rol oynuyor. 800 Nm’yi aşan torkuyla Audi e-tron quattro concept, 0’dan 100 km/s’e sadece 4,6 saniyede hızlanıyor. 210 km/s’lik azami hıza hemen ulaşıyor. Toplam güç çıkışı 320 kW olup, kısa süreler için 370 kW’ye takviye edilebiliyor. Almanya fiyatı 80 bin euro olacak.

26) PORSCHE TAYCAN ELEKTRİKLİ FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Mission E adlı konsept versiyonda olduğu gibi Taycan da ilk olarak Frankfurt Otomobil Fuarı’nda ortaya çıkacak. Dört kapılı spor EV kesinlikle şirketin gelecek vizyonu için referans noktası. Porsche, ikonik 911’de dahil olmak üzere, elektrifikasyon projelerine milyonlarca Euro yatırım yaptığını ve Taycan’ın gelecekteki tüm modelleri etkileyeceğini belirtiyor.

Porsche Taycan konusunda oldukça iddialı olduğu yanlardan birisi ise şarj ünitesidir. Zira Oliver Blume, aracın sadece 4 dakikalık şarj ile 100 km yol gidebileceğini belirtti. Günümüz şartları göz önüne alındığında oldukça etkileyici olan bu özellik, Porsche Taycan’ı rakiplerinden bir adım önde tutmaya yetecek gibi görünüyor.

Porsche CEO’su Oliver Blume enerji ve güç seviyelerine değindi; 592 beygir güç elde eden iki elektrikli motorun kullanılacağını belirtti. Model önümüzdeki sene çıkacak. Bu değer,  elektrikli Porsche Taycan’ın 0-100 km/s hızlanmasını 3.5 saniyede, 0-200 km/s hızlanmasını da 12 saniyede tamamlamasına imkan verecek. Aracın menzili 500 km olacak.

65 bin 700 ile 85 bin dolar arasında bir fiyat etiketine sahip olabilir.

27) MINI COOPER SE ELEKTRİKLİ FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

MINI’de heyecan verici hızlanmayı, viraj dönüşlerini, alan kullanımını ve simgesel tasarımı, sevilen her özellik yeni bir boyutla büyüyor.

MINI’nin akıllı, elektrikli ALL4 4-çeker sistemi üstün çekiş gücü ve tutuş sağlar. MINI Countryman plug-in hybrid geçişi hissedilmeyen, anlık tork sunarak heyecan verici bir hızlanma ve çeviklik sunarak ekstra güce ihtiyaç duyulduğunda devreye hemen girer.

Böylece her türlü yol koşulunda kontrol hep sizde olur. MINI’nin ilk elektrikli ateşli hatchback olacağını söylemek mümkün. BMW i3’ten esinlenen güç aktarma organlarına sahip olacak olan SE 0-100 km/s hızlanmasını altı saniye civarında tamamlıyor. Menzil ayrıntıları ise henüz açıklanmadı.

28) DS 3 CROSSBACK E-TENSE ELEKTRİKLİ FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

DS 3 CROSSBACK PureTech 130 Otomatik So Chic250.000 TL

DS 3 CROSSBACK PureTech 155 Otomatik La Première

304.000 TL
DS 3 CROSSBACK PureTech 130 Otomatik So Chic251.300 TL

DS 3 Crossback Crossback E-Tense, Volvo XC40 ve Audi Q2’ye rakip olarak tasarlanan bir model olarak ortaya çıkıyor. CMP platformuna sahip olacak. DS 3 Crossback yeni nesil Opel Corsa ve Peugeot 208 ile paylaşmaya hazırlanıyor.

Kapı kolları geri çekildiğinde otomatik kitlenir. Böylece, anahtar olmadan kapıları açmak veya kilitlemek mümkün hale gelir.

DS 3 CROSSBACK’in direksiyonuna geçtiğinizda ellerinizi serbest bırakabilirsiniz. Motoru çalıştırmak veya kapatmak için orta konsolda bulunan Start/Stop düğmesine basmanız yeterlidir.

İlk tamamen elektrikli DS modeli olacak ve PSA grubu kardeşlerinden önce piyasaya sürülecek. V; konforlu, yüksek kaliteli iç mekânıyla dikkat çekecek. DS 7 Crossback’ten esinlenilen dış tasarım ile birlikte, 50kWh lityum-iyon bataryalarla birlikte yaklaşık 290 km menzile sahip olacak. 0-100 km/s hızlanması ise 8.7 saniye olarak tahmin ediliyor.

29) VOLKSWAGEN ID ELEKTRİKLİ FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

VW’ye göre nihai tasarım, ilk kez 2016 yılında ortaya çıkarılan ID konseptlerine sadık kalacak. Saf bir elektrikli otomobil olarak tasarlanan ve üretilen ID hatchback, VW için çok önemli bir lansman olacak. Golf büyüklüğündeki otomobil, yine aynı modelin Golf dizeline yakın bir fiyata sahip olacak.

Modüler MEB platformu üzerine kurulan ID, iki şarj arasında 400 ila 600 km arasında menzil sunan bir dizi batarya seçeneği sunacak.

Giriş seviyesinde 48 kWh, orta pakette 62 kWh, üst versiyonda ise 80 kWh batarya kapasitesi bulunuyor. Çeşitli özellikleri ise şu şekilde;

-WLTP’ye göre giriş seviyesinde 330 km menzil

-WLTP’ye göre orta pakette 450 km menzil

-WLTP’ye göre üst versiyonda 550 km menzil

-150 kW elektrik motoru

-180 km/s maksimum hız

-7.2 kW veya 11 kW araç üstü şarj cihazı

-125 kW DC hızlı şarj özelliği

Avrupa’da 30,000 euro civarında bir etikete sahip olması bekleniyor.

30) VOLVO XC40 ELECTRİC ELEKTRİKLİ FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Her Volvo XC40’ta standart olan City Safety sürücüye ekstra göz oluyor ve etraftaki diğer araçları, yayaları, bisikletlileri ve büyük hayvanları algılıyor ve çarpışmak üzereyseniz uyarıyor. Zamanında tepki göstermezseniz, otomatik olarak fren yaparak çarpışmadan kaçınmanıza ya da etkisini azaltmanıza yardım ediyor.

Volvo mühendisleri, toplam çıkış gücünün 262 bg gücü ve 425 Nm tork olacağını da açıkladı. 100 km/sa hızlanmasını 7.3 saniyede tamamlayacak.

Pilot Assist özelliği bulunan Volvo XC40, şeridinde ve ayarlanan hızda tutmak için hafif direksiyon desteği sağlayarak yoğun trafikte daha yumuşak bir sürüşe yardım ediyor. Sıfırdan 130 Km/s’ye kadar devrede olan Pilot Assist direksiyon desteği hem dur/kalk trafiğinde hem de otoyolda sürüşe olanak tanıyor. Ayarlanmış hızını korumak için bir engelle karşılaştığında hızını yeniden ayarlıyor.

T5 Twin Engine adı verilen versiyon, 1.5 litrelik benzinli motor ile 9.7 kWh’lık batarya ile çalışan elektrikli bir üniteye sahip olacak. 3 silindirli ünitenin 180, elektrikli motorun ise 82 beygir üretecek.

31) AUDİ Q2 E-TRON ELEKTRİKLİ FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Kompakt crossover modelinin tamamen elektrikli versiyonu Q2 E-Tron ilk kez casus kameralara yansıdı. Ortaya çıkan söylentiler, menzilinin 500 kilometre civarında olacağını gösteriyor.

Temel modelden 33 milimetre (1,3 inç) daha uzun ve önden çekişli Audi Q2 30 L e-tron özellikleri:

38 kWh batarya
265 km (164,7 mil)
elektrik motoru çıkışı: 100 kW ve 290 Nm

Audi, Q2 E-Tron gibi elektrikli modelleriyle emisyon kurallarına uyarak satışlarını artırmayı hedefliyor.

32) HONDA URBAN EV ELEKTRİKLİ FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Honda’nın şirket başkanı ve CEO’su Takahiro Hachigo, konsept otomobilin iki yıl içerisinde piyasada olabileceğini ancak bahsi geçen tasarımın nihai tasarım olmadığını belirtti.  250 ile 300 kilometre aralığında yol yapabileceği tahmin ediliyor.

Honda Urban EV, söylendiği kadarıyla USB ve HDMI gibi portlara hızlı erişim imkanı tanıyor. Tam şarjla 250 ile 300 kilometre aralığında yol yapabileceği tahmin ediliyor. “Electric Vision” stratejisiyle 2025 yılında satılan her üç Honda aracın ikisinin elektrikli olması bekleniyor. Fiyat bilgisi ise henüz açıklanmadı.

33) PEUGEOT 208 ELECTRİC ELEKTRİKLİ FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

%100 elektrikli sürüş ve yeni duyumlar sunan peugeot 208 elektrik modelinin bazı özellikleri şu şekilde;

– Titreşimsiz yumuşak sürüş
– Anlık motor torku sayesinde keskin hızlanma
– Sakin bir sürüş deneyimi sunan sessiz bir motor
– Sürüş aşamasında 0g CO 2 emisyonu

Yeni e-CMP elektrikli modüler platform, alanı ve bagaj hacmini korurken, 50kWH büyük kapasiteli yüksek voltajlı bir batarya içerecek şekilde geliştirilmiştir.

Elektrikli otomobil aküsü, şarj kapasitesinin %70’i için 8 yıl veya 100.000 mil garantilidir. E-208, tam bir şarj için 20+ saat içinde klasik bir ev priziyle şarj olur. 100kW şarj istasyonundan araç ücretinin %80’ini 30 dakikada alabilirsiniz.

Avrupa’da 25.000 euro’dan fiyatlandırılması bekleniyor.

Pil50kWh
ÇekişÖnden çekişli, tek motorlu
0-62mph8,2 saniye
En yüksek hız90 mil (est)
Aralık (WLTP)211 mil
En hızlı şarj (% 20-80)100kW / 20 dakika
7kW şarj (% 0-100)7.5 saat

34) NİSSAN LEAF SUV ELEKTRİKLİ FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

İç mekan, geleneksel bir araçtan belirgin bir şekilde daha büyük ve [yerden] pil takımının izin verdiği tamamen düz zemin sayesinde çok daha fazla kullanılabilir alan var.

Ön panel ayrıca arkaya doğru itiliyor, çünkü HVAC yani havalandırma, ısıtma ve soğutma ünitesi motor kaputunun altında kalıyor.

Otomobilin olası özellikleri, tek bir şarjla 600km’den (372 mil) daha fazla menzile sahip olduğunu gösteriyor. Aynı zamanda, dört tekerlekten çekiş sağlayan ve 320 kW ve 700 Nm tork kombine güç çıkışına sahip iki adet yüksek çıkışlı elektrik motoru tarafından desteklenmektedir.

Tasarım, hali hazırdaki haliyle otomobilin bölücü bir parçası olacaktır fakat kalan kavramın ne kadarının üretim modeline taşınacağına dair bir gösterge yoktur.

35) KİA E-NİRO ELEKTRİKLİ FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Kia e-Niro 4 kWh’lık versiyonun 201 beygir güç, 395 Nm tork ve 7,8 saniyelik 0-100 hızlanması olacağını biliyoruz. Alt versiyonda ise 134 beygir güç 395 Nm tork ve 9,8 saniyelik 0-100 değerlerinin sunulduğunu görüyoruz.

  • Başlangıç fiyatı 230.900 TL
  • Karma Yakıt Tüketimi3,8lt / 100km
  • Maksimum Güç (hp/rpm)141 PS / 5.700
  • Garanti5 yıl / 150.000km

4 silindirli benzinli ve eDrive elektrikli motora sahip BMW 740Le xDrive, 1 milyon TL’nin üzerinde bir satış fiyatına sahip ve 100 kilometredede 2,1 litre yakıt tüketimi var.

36) BMW 740LE XDRİVE ELEKTRİKLİ FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Üzerinde 64 kWh‘lık batarya paketiyle gelen e-Niro hızlı şarj desteği sayesinde 54 dakikalık şarj ile yüzde 80 dolu hale getirilebiliyor. Bunun için 100 kW’lık bir güç çıkışının ihtiyaç olduğunu da ayrı bir şekilde belirtmekte fayda var.

740Le xDrive, 2.0 litre benzinli motora ve aracın ağırlığına rağmen oldukça düşük bir yakıt tüketimine sahip olduğunu da belirtelim.

Motor GücüMaksimum HızÇekişŞarj SüresiEnerji KapasitesiBatarya TipiMenzilAraç Tipi
240 kW250 km/s4WD4 saat9,2 kWsaLityum İyon45 kmHibrit

37) BMW İ8 HİBRİT FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

BMW’nin otomobil dünyasındaki çeşitlilikte zirveyi zorlayan markalardan olduğunu söylemek sanırım yanlış olmaz. Yakın gelecekte artık benzin ve dizel kavramının önüne geçecek olan elektrikli ve hibrit modellerle de adından sıkça söz ettirecek. Hibrit İ8 modeli ekolojiye saygılı çevreci ve yakıt dostu bir model. Tasarımı ve yukarı doğru açılan kapılarıyla muadillerinden farklı.

Performans özelliklerine kısaca değinilecek olursa; BMW İ8 3 silindirli 1.5 litre hacime sahip çift turbolu donanımla geliyor. 231 beygirlik benzin ve 131 beygir güce sahip iki elektrikli motordan gücünü alıyor. Toplamda 362 beygir güce sahip olan BMW İ8 320 Nm torku benzinli motorundan elde ederken, elektrikli motoru da 250 Nm gücünde tork üretiyor.
BMW İ8 1.146.400 TL’lik fiyatıyla geliyor ve 0-100 kilometreye sadece 4,4 saniyede çıkıyor
.
38) HYUNDAİ IONIQ HİBRİT FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Hyundai Güney Koreli çalışkan bir firma ve hibrit teknolojisindeki yarışa o da katılıyor. Sektöre İQNİQ adında markayla imza atan firmanın bu modeli hibrit modeller arasında en uygun fiyata sahip. Anahtar teslim fiyatı 133 bin TL olan modelin 0’dan 100’e hızlanması sadece 11,1 saniyesini almaktadır. Hyundai yakıt tüketimine de ayrıca dikkat ediyor. 185 km/h hızı olan bu araçta 100 km de 3.9 litre tüketim değerini görüyoruz.

Kaputun altına baktığımızda 1,6 lt GDI teknolojisine sahip 105 beygirlik güce sahip benzinli motor ve 43.5 beygirlik güce sahip elektrikli motoru bulunmaktadır. Aracın kalkışında etkileyici bir ivmelenme sağlayan elektrik motoru yüksek hızlarda ekstra güç desteğini ihtiyaç dahilinde devreye sokuyor.

39) LEXUS RX 450H HİBRİT FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Lexus lüks araç tüketiminde ihtişamdan kaçınmadığını bildiğimiz bir marka. Toyota tarafından sektörde geliştirilmiş ve sonra bağımsızlığını kazanmış bir markadır. RX 450h ise hibrit teknolojiye kazandırılmış bir model.

Lexus RX 450h modeli 3,5 litre hacme sahip 6 silindirli V ve 193 beygirlik güç üretebilen benzinli motor, 335 Nm tork ve 167 beygirlik güçle öne çıkıyor. 139 Nm tork ve 68 beygirlik güce sahip arka elektrikli motorları da belirtelim. RX 450H oldukça güçlü performansıyla 0’dan 100’e 7.7 saniyede çıkıyor. Bu çıkış hızını daha da şaşılası yapan aracın 2210 kilogramlık ağırlığa sahip olmasıdır. Maksimum hızı ise 200 km/h olarak ölçülüyor.

Kullanıcılarına mükemmel bir performans sunan bu modelin satış fiyatı tescil masrafları hariç 142.515-180.680 Euro arasındadır.

40) TOYOTA YARİS HİBRİT FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Toyota hibrit teknolojini modellerine en hızlı şekilde entegre eden markalardan. Meşhur Yaris modelinin hibrit versiyonunu çıkartarak beğeniye sundu. B segmentinde bulunan model 1.5 litre hacme sahip ve 74 beygirlik 4 silindirli benzinli motoru bulunuyor. 170 Nm tork üreten 60 beygirlik elektrik motoruna sahip. 100 km’de ortalama 3.6 litrelik yakıt tüketimi sunmaktadır.

Model 100 km’de ortalama 3.6 litrelik yakıt tüketimi sunmaktadır. Hibrit yakıt teknolojisine sahip araçlar içinde 105 bin TL’lik fiyatıyla da tercih sebebi olmayı başarmıştır.

41) LEXUS NX300 HİBRİT FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Lexus NX300 tüm yürür aksam ve motoru Toyota tarafından geliyor. Kabin detayları ise Lexus’a ait ve oldukça başarılı.
Tasarım detaylarında şık füme krom detayları ve sportif LED farları ile cesur bir ön panjura vardır. Kendini şarj eden hibrit veya benzinli turbo modelleri ile kentsel kıvraklığın önemli oyuncusuyla tanışın.

Elektrikli olarak çalışmasını sağlayan EV modu, geri görüş kamerası, kapsamlı multimedya teknolojileri bulunuyor. Premium bir otomobilden beklenebilecek tüm donanıma sahip. Premium hibrit otomobiller arasında 13 adet satmayı başaran Lexus NX300’ün asgari fiyatı 80 bin Euro’dan başlıyor.

ModelŞanzımanMotor Hacmi (cc)Anahtar Teslim+Tescil Masrafları
NX 300h 4×4 ComfortE-CVT2,49490.635 € + 4.138 ₺
NX 300h 4×4 BusinessE-CVT2,49499.605 € + 4.138 ₺
NX 300h 4×4 ExecutiveE-CVT2,494103.025 € + 4.138 ₺
NX 300h 4×4 F SportE-CVT2,494108.830 € + 4.138 ₺
NX 300h 4×4 ExclusiveE-CVT2,494114.685 € + 4.138 ₺

42) RENULT FLUENCE Z.E ELEKTRİKLİ FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

 

Renault Fluence Z.E’nin şarjı Wallbox ile gerçekleştiriliyor. Evdeki şarj ünitesinde duran ve duvara monte edilen bir kutudan şarj edilebiliyor. İstanbul, Ankara, Kocaeli ve Gaziantep illerinde şarj istasyonu uygulamaları geliştiriliyor. 6 ile 8 saat arasında tamamen şarj edilebiliyor.

220V duvar tipi prize bağlanan bir kablonun opsiyonel olarak sunulduğunu ve tam şarj 10 ila 12 saatte gerçekleştirdiğini belirtelim.. Bugün itibarıyla İstanbul’da 9 adet şarj merkezi bulunuyor. Bu sayının yıl sonundan önce 40 adede çıkarılması öngörülüyor. Ayrıca 44 Renault Yetkili Satıcısı’nda şarj hizmet noktası bulunuyor.

Renault Fluence Z.E modelinin tüm serisi neredeyse satıldı. 2. El fiyatı ise 70.000 – 80.000 TL seviyelerinde oynuyor.

Uzunluk:4748 mm
Genişlik:1458 mm
Motor Gücü:70 kW (95 beygir)
Tork:226 Nm
Maksimum hız :135 km/h
Menzil :160 km
Yolcu sayısı :5 kişi
Boş ağırlık :1543 kg
Bagaj hacmi :300lt
Aktarma Sistemi :Otomatik
Akü Tipi/Akü Konumu :Lityum-iyon/Arkada
NEDC Menzil :160 km

43) MERCEDES EQC 400 ELEKTRİKLİ FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

EQC 400 4Matic, Mercedes 2018 tasarımlarının ilk elektrikli arabası. 0-100 değeri 5.1 saniye SUV tipi bu model 407 beygir gücünde. Mezili ise 450 km.

Otomobil tek şarjında 320 km’ye kadar yol alabiliyor. 0-100 km/s hızlanan modelin azami hızı 180 km/s oluyor. Sport modda 5.1 saniyede 100’e çıkıyor. 515 kg taşıma kapasitesi ve 1800 kg’lik çekme kapasitesi bulunan Mercedes EQC 80 KwH’lik bir bataryaya sahiptir. Bu lityum iyon pillerin ağırlığı ise 650 kg’dır. 80 kilowatt-saatlik bir şarjda 40 dakika içinde %10’dan %80’e kadar şarj olabilir.

Mercedes EQC 400 4Matic Elektrikli Fiyatı ise 70.000 € yaklaşık 550.000 TL etiketinde oluyor.

44) ASTON MARTİN RAPİD-E ELEKTRİKLİ FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

Aston Martin Rapide E ön kısımda 800 voltluk elektrikli bataryaya sahip olan ve 610 ps 950 nm tork güç üreten elektrikli lüks spor otomobil 0-60 mil yani 0-96 km/s hızlanması 4 saniye de tamamlayabiliyor. Aracın hızlanması şaşırtıcı derecede başarılı.

Rapide E, 81-113 km/s ara hızlanmasını 1.5 saniye de tamamlayabiliyor.

Rapide E‘nin son hızı 250 km/s. Menzili 499 kilometre.

Ayrıca Aston Martin Rapide E modeli ihtişamdan ve lüksten ödün vermeden dizayn edilmiş. 10″ gösterge paneli, karbon fiber trimler, fonksiyon tuşları ile iç mekanda son derece başarılı.

45) SMART EQ FORTWO ELEKTRİKLİ FİYATI VE ÖZELLİKLERİ

smart

Yeni smart EQ fortwo ile elektrikli mobilite eşsiz ve güvenli avantajların yanı sıra yalnızca bir elektrikli otomobilin sunabileceği ekstra özel sürüş keyfi de sunar.

Smart; fortwo, forfour ve cabrio olmak üzere tüm model serisini elektrikli alternatifiyle de sunan dünya çapındaki tek üreticidir.

Gösterge paneli ek göstergesi. Akü şarj durumu ve güç göstergesine sahip gösterge paneli ek göstergesi, elektrikli sürüşle ilgili verileri sürücüye gösterir: Geri kazanılan enerji, mevcut güç ve akü şarj durumunu gösterir.


DİĞER HYUNDAI HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ 

DİĞER BMW HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

DİĞER LEXUS HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

DİĞER RENAULT HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

DİĞER TOYOTA HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

DİĞER TESLA HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

DİĞER VOLVO HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu