2018 Model ArabalarHaberlerOpel

Yeni Insignia Euro NCAP Güvenlik Özellikleri

Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik “Euro NCAP’ten gelen övgüler yeni Insignia’da sunmaya başladığımız her güvenlik teknolojisinin anlamlı bir bütün oluşturduğunu gösteriyor. Yeni amiral gemimiz sınıfında en fazla teknolojik özelliği sunan model olarak öne çıkıyor. Bu, yeni açıkladığımız ‘Gelecek Herkesindir’ sloganımıza uygun şekilde üstün teknolojileri herkes için erişilebilir kılma hedefimizin doğrudan bir sonucu” diyerek Opelin yeni modelini tanıtıyor.

Özcan Keklik’in değindiği gibi, Opelin yeni modeli, Euro NCAP güvenlik testlerinden başarıyla çıkmayı başararak beş yıldıza hak kazanan bir otomobil olmayı başarıyor. Güvenlik destek sistemleri, yetişkinler için ve çocuklar için yolcu güvenliği ve yaya güvenliği klasmanlarında oldukça iyi puanlar aldı. Ayrıca Kazaları önlemek için geliştirdikleri yeni özelliklere değinen yetkililer, yayayla çarpma esnasında yükselerek yayayı motorla olan tehlike mesafesinden uzaklaştıran “Aktif Motor Kaputu” ve Trafikte akış halinde olmayan araçları ve kenardaki yayaları takip ederek olası kazaları önleyen “Otomatik Acil Fren Sistemini” açıkladılar.

Sürücüyü uyarıp istemsiz şerit dışına çıkışları engelleyen özellik olan “Şerit İhlali Uyarı Sistemi” ile direksiyonu şerit hizasında sabitleyerek aracın sürekli şerit içinde kalmasını sağlıyor. Sistem arka tampondaki sensörleri kullanarak performans gücü sağlayan “Akan Trafik Uyarısı” ile 90 derecelik görüş açısıyla bakarak 20 metreye kadar sağdan ve soldan gelen araçlara karşı araçta uyarı veriyor.

Yeni İnsignia Grand Sport 122.90 TL’den satışa sunuluyor. Ülkemizde yoğun talep gören 1.6 dizel otomatik seçeneği ise 148 bin TL ile satışa çıkıyor. Yeni Insignia’da sunulan teknolojik özellikler arasında diğer öne çıkanlar ise şu şekilde:

Araç içinde IntelliLux LED Matrix farlar bulunuyor. Toplam 32 LED segmentinden oluşan farlar diğer sürücüleri rahatsız etmeyecek şekilde açılıp kapanarak koşula uygun aydınlatmayı sunuyor. 400 metreye kadar aydınlatma sağlayan sistem, gece sürüşlerini kolaylaştırıyor. Sistem Hız, trafik işaretleri ve navigasyon yönlendirmesi gibi bilgileri direkt olarak ön cama sürücünün görebileceği görüş alanına yansıtıyor. Böylece sürücü gözlerini yoldan ayırmak zorunda kalmıyor. Öndeki araçla azami mesafeyi ölçerek hızı otomatik ayarlayan “Head-up-Display” özelliği bulunuyor. Eğer mesafe ani bir şekilde azalırsa “ACC” otomatik acil durum freni devreye giriyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu