HaberlerMazdaYeni Araba Modelleri

Yeni Kasa Mazda 3 Nasıl Gözükecek?

Japon otomotiv devi Mazda’nın Yeni Mazda 3 modelinin yenileme çalışmaları devam ediyor. Peki merakla beklenen bu modelin görünümü nasıl olacak? Detaylar haberimizde…

Japon otomobil üreticisi Mazda’nın yenileme aşamasında olduğu Yeni Mazda 3 modelinden detaylar belli oluyor. Merakla beklenen bu model şu an üçüncü nesli ile yollarda ve beş yaşında. Aracın yer aldığı segmentte çok güçlü rakipler olduğu için Mazda bu modelini yenilemek istiyor. Ancak segmentteki rekabet koşullarından ötürü Mazda’nın bu model üzerine epey çalışması gerekiyor.

Kai Konsept modelinde olduğu gibi bir tasarım ile gelirse tasarım açısından Mazda müşterilerinin dikkatini epey çekecektir. Nitekim konsept modelin tasarımı bir hayli şık ve göz alıcı gözüküyor. Kai konseptini keskin çizgileri ve temiz görünüme sahip bir dış tasarıma sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Standart yani ana modele kıyasla daha uzun bir dingil mesafesi ile tanıtılan Kai konsept modeli böylelikle arkada seyahat eden yolcular için daha geniş bir diz mesafesi sunabiliyor. Bunun da anlamı daha konforlu yolculuklar. Öte yandan konsept modelin iç mekanında yeni nesil teknolojiler ilgi uyandırıyor.

Yeni Mazda 3 modelinin ne zaman yollara çıkacağı henüz netleşmedi ancak selefinde olduğu gibi iki farklı kasa tipi ile yollara çıkması bekleniyor. Bu kasa tipleri hatchback ve sedan olacak. Her iki versiyon da yeni nesil SkyActiv motorları ile gelecek.

DİĞER MAZDA 3 MODELLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu