Mazda

Yeni Kasa Mazda CX-8 Modelinin İlk Fotoğrafları Paylaşıldı

Yeni kasa Mazda CX-8 modelinin ilk görselleri paylaşıldı. Dördüncü nesli ile karşımıza çıkacak olan CX-8 modelinin paylaşılan fotoğrafları incelendiğinde tasarım olarak CX-9 modeline benzediğini söyleyebiliriz. 

Dördüncü nesli ile gelen Yeni Kasa Mazda CX-8 modelinin ilk resmi fotoğrafları paylaşıldı. Yeni CX-8, yakın zamanda tanıtımı yapılan CX-9 modeline benzerliği ile dikkat çekiyor.

Son zamanlarda markaların çıkardığı SUV modeller genelde aynı markanın bir başka SUV modeline benzerliği ile dikkat çekiyor. Bu trendi takip eden Mazda da, yeni CX-8 modelini tasarım olarak yakın zamanda tanıtılan CX-9 modeline yakın tuttuğu görülüyor. Yani birçok markada olduğu gibi Mazda’nın da yeni stratejisi bu yönde oluşturuldu.

Tasarımsal olarak CX-9 modeline benzerliği ile dikkat çeken Yeni CX-8 modelinin, CX-9 modeline kıyasla bir boy daha küçüğü olduğu söylenebilir. Fakat burun yapısı, profilden görüntüsü, arka tasarımı benzerliği ile dikkat çekiyor.

Yeni Kasa Mazda CX-8
Yeni Kasa Mazda CX-8

Sadece iki fotoğrafı paylaşılan bu modelin iç kısmına bakıldığında üç sıra koltuklu ve 7 kişilik kapasite ile geldiği görülüyor. Bu da fotoğrafların paylaşılmasından önceki tahminleri doğruluyor. Aracın kaputunun altında ise 2.2 litrelik motor, 6 ileri vitesli otomatik şanzıman ile kombine edilerek sunulacak.

Genel Hatlarıyla Yeni Mazda CX-8

Yeni CX-8 modelinin boyutları şu şekilde olacak: 4900 mm uzunluk, 1840 mm genişlik ve 1730 mm yükseklik. Aracın dingil mesafesi ise 2930 mm olarak ayarlandı. Bu yeni model ilk aşamada Japonya’da satışa çıkacak ve hemen akabinde diğer pazarlarda da yollarda görülmeye başlanacak.

Yeni Mazda CX-8 modelinin segmentindeki en büyük rakipleri ise Volkswagen Tiguan Allspace, Honda CR-V gibi SUV modeller olacak.

DİĞER MAZDA HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu