2019 Model ArabalarAraba FiyatlarıFoto GaleriHaberlerKiaYeni Araba Modelleri

Yeni Kia e-Soul Zenginleştirildi

Kia’nın elektrikli modeli e-Soul ikinci nesliyle geçen yılın sonlarında piyasada olmuştu. Kia e-soul batarya ve diğer teknik özellikleri ile Cenevre fuarı öncesi görüldü. E-Soul standart ve uzun menzilli iki versiyona sahip olacak. Standart paketinde 39.2 kWh kapasiteli bir bataryası bulunacak. Bu batarya 277 km maksimum menzil sağlıyor. Elektrikli motoruyla 136 beygir güç üretiyor. Maksimum tork ise 395 Nm olacak.

Uzun menzil opsiyonunda ise aracın motor ve bataryası tamamen değişiyor. 204 beygir güç ve 395 Nm tork sunan paket 64 kWh kapasiteli önceki neslinden daha büyük bir bataryayla geliyor.

E-Soul 7.6 saniyede 0-100 km performans sağlıyor. 100 kW DC şarj desteği sayesinde %20’den %80’e 42 dakikada doluyor. Modelin fiyatı henüz belirtilmedi.

Kia e-Soul’un Avrupa’da satılacak versiyonlarında ısı pompası sistemi ve rejeneratif fren sistemi yer alıyor. Direksiyonun arkasına yerleştirilen kulakçıklarla da kontrol edilebilen rejeneratif fren sisteminin 5 farklı modu bulunuyor. Kia e-Soul’da Normal, Eco, Eco+ ve Sport adında sürüş modları bulunuyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu