2018 Model ArabalarKiaYeni Araba Modelleri

Yeni Kia Niro EV Özellikleri Belli Oldu

Yeni Kia Niro EV konsepti Amerika’da tanıtıldı.

Yeni Kia Niro EV konseptinin özellikleri Amerika’da tanıtılması ile birlikte belli oldu. Yeni Kia Niro EV konsepti, şirketin “elektrifikasyon yolculuğu”nda bir sonraki atağını biçimlendirecek bir şekilde tasarlandı. Güney Kore’deki merkezde yer alan tasarım stüdyosu tarafından tasarslanan bu yeni konsept, üretim modeline kıyasla daha şık bir görünüme sahip gözüküyor.

Yeni Kia Niro EV
Yeni Kia Niro EV

Tasarım hatlarına baktığımızda ise stil değişikliği göze çarpıyor. Konsept model ile birlikte gelen en büyük yenilikler arasında ise motor soğutması için artık gerekli olan ızgaranın kullanılmaması oldu. Öte yandan Kia tasarımcıları yeni farlar, daha sportif bir ön tampon ile daha keskin bir tasarım dili ortaya koymuşlar.

İç mekana geldiğimizde ise dış tasarımdaki şıklığın buraya da taşındığını görüyoruz. Yeni direksiyon sistemi ile gelen bu konsept modelde birçok işlem direksiyon simidi üzerinde yer alan düğmelerden halledilebiliyor. Bilgi-eğlence sistemi de yenilendi. Bu sistem yüz tanıma ve ses tanıma teknolojisi kullanılarak geliştirildi. Bu yenilik iç mekanda en çok dikkat çeken yenilikler arasında yer alıyor. Nitekim bu sistem aracın sahibini tanıyor ve tanıdığı andan sonra aracın ayarlarını otomatik olarak hazır hale getiriyor.

Yeni Kia Niro EV - İç Mekan
Yeni Kia Niro EV – İç Mekan

Yeni Kia Niro EV konseptinin performansına baktığımızda ise kaputunun altında yer alan elektrikli motor 383 km menzil sağlıyor. 201 hp güce sahip olan bu motor tamamen elektrikli. Kia, elektrikli otomobil planlamaları doğrultusunda 2025 yılına kadar 16 adet yeni elektrikli model çıkarmayı hedefliyor. Bu konsept model de bu hedefin yalnızca küçük bir parçasını oluşturuyor.

 

DİĞER KIA HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu