2022 Model ArabalarHaberlerHibrit OtomobillerLexusYeni Araba Modelleri

Yeni Lexus NX Güvenli Otomobil Ödülü Kazandı

Yeni Lexus NX Güvenli Otomobil Ödülü Kazandı. Lexus lüks sınıf üretici dünyaca ünlü bir marka. Yeni nesil Lexus NX modeli ise güvenlik özellikleriyle bir hayli ilgi gördü. Bu sayede ödül kazanan Lexus ile ilgili detaylara ve genel özelliklerine bakalım.

Yeni Lexus NX Güvenli Otomobil Ödülü Kazandı

Lexus, her zaman güvenlik konusundaki inovasyonlarıyla bilinen bir marka olarak yeni NX modeli Türkiye’de Nisan ayında satışa sunulacak. Modelin güvenlik özellikleri daha da gelişti ve modelde yer alan Güvenli Çıkış Asistanı ve yeni e-latch elektronik kapı açma sistemi ile NX ödül kazandı. Fransa’da 2021 Otomobil Ödülleri’de sahibi oldu.

Yeni Lexus NX Güvenli Otomobil Ödülü Kazandı. Trafik kazalarını ve olası yaralanmaları azaltmak ya da engellemek için güvenlik teknolojilerini geliştiren Lexus istediklerine yaklaşıyor gibi duruyor. Yeni Lexus NX modeli ile araca güvenlik teknolojisinin nasıl adapte olduğunu gösteriyor. 

Elektronik kapı sistemiyle birleştirilen bu teknoloji Lexus’a özel. Böylece prestijli ödülü kazanmada diğer adayların önüne geçmeyi başardı. Lexus, kazaların hemen hemen hepsinin Güvenli Çıkış Asistanı ile durdurulabileceğine inanıyor.

Lexus NX Genel Özellikleri Nelerdir?

SAF HEYECAN

Yeni Lexus NX, 15 yıllık öncü elektrikli araç deneyimi ile sınıfındaki en iyi Lexus Plug-In Hybrid ve Kendi Kendini Şarj Eden Hibrit güç aktarma sistemlerini kullanıyor. Bagaj hacmi veya yakıt deposu kapasitesinden ödün vermeden otoyollarda ve şehir dışında kolayca seyahat edebilirsiniz. Sınıfının en iyi emisyon oranına ve en iyi yakıt tasarrufuna sahip olan modelin üstün gücü ve hızlanma kabiliyeti oldukça başarılı. 

OMOTENASHI KARŞILAMASI

Aracınıza yaklaştığınızda kapı kolu yanarak sizi karşılar. İçeri girdiğinizde, çok renkli ortam aydınlatması sayesinde 64 atmosferik ton ile kabinin havasını tamamen değiştirebilirsiniz. Yeni Lexus NX Güvenli Otomobil Ödülü Kazandı. İhtiyaçlarınıza karşı hazırlıklı olmaya dayanan kadim Japon felsefesi Omotenashi, aracın her yerinde görülebilir.

Yeni 17 hoparlörlü Mark Levinson® PremiumSurround sistemi estetik açıdan son derece göze hitap eden ve konforlu bir tasarıma sahip. Ayrıca mükemmel bir dinleme ortamı sunar. Aynı anda heyecan ve huzur veren araçtaki S-Flow klima kontrol sistemi, hangi koltukların dolu olduğunu ve güneşin nereyi aydınlattığını algılayarak içerideki iklimi kontrol eder ve her şeyi daha keyifli hale getirir.

Yeni Lexus NX Güvenli Otomobil Ödülü Kazandı. Gelişmiş Lexus Safety System +3 ile güç ve korunma hisleri yeni bir seviyeye çıkar. Yeni Lexus NX’te ilk kez sunulan e-Latch ve Güvenli Çıkış Yardımcısı, arkadan araç gelirken elektronik kumandalı kapıların açılmasını otomatik olarak engeller. Hayatınızı kolaylaştırmak ve güvenlik hissini artırmak için tek bir tuşa basarak yeni Lexus NX’i park edebilirsiniz. Araç etrafınızı tarar ve hatta sık kullandığınız park yerlerini tanıyabilir. Bu araçla seyahat ederken en yeni teknolojinin sürekli yanınızda olduğundan emin olabilirsiniz.

Yeni Lexus NX Güvenli Otomobil Ödülü Kazandı. Cesur dış tarz, estetik ön tampon alt paneli ve özel panjuru ve geniş arkadan görünümü ile tamamlanır. Özel bir geçmişe sahip, kesinlikle kendinden çok emin bir duruş. Özenle tasarlanmış olan karakter çizgileri, kaportanın altındaki gücün ipucunu vermektedir. Yeni Lexus NX’in standart özelliklerinden biri, heyecan vermesidir.  Zarif tek parçalı far ve lambalar ile şık, yeni 20 inç jantlar görüntüyü tamamlar. Araç saf estetiğin ötesine geçerek işlevsel bir güzellik sunar.

Güvenli Çıkış Asistanı, markanın tek bir dokunuşla açılan elektronik kapı aça sistemiyle bağlantılı olarak çalışıyor. Yeni NX, üçüncü jenerasyon Lexus Safety System + ile donatılan ilk Lexus modeli olma özelliğine sahip. Ayrıca Kör Nokta Monitörü radarıyla trafik akışı izlenebiliyor. Yeni Lexus NX Güvenli Otomobil Ödülü Kazandı Sesli ve görsel uyarıyla birlikte kapıların açılması engellenebiliyor ve böylece kaza riski azaltılıyor.

LÜKS KONTROL

Benzersiz (Tazuna) kokpitteki lüks koltuk, kullanım kolaylığı için tasarlanmıştır ve tüm önemli göstergeler sürücünün etrafına yerleştirilmiştir. Dikkat çekici Yansıtmalı Gösterge Ekranı (HUD), sınıfındaki en büyük modeldir. Gözünüzü tek bir çizgi üzerinde gezdirerek güç, kontrol ve bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz. Kapı süslemelerinin zarif görüntüsünden eşsiz deri koltukların çekici kokusuna kadar aracın her yerinde ünlü Lexus Takumi ustalarının işçiliği duyularınıza hitap eder. Direksiyon, bir at ile binicisi arasındaki tek bir dizgin gibi hissedilir. Küçük hareketleriniz hassas tepkilere neden olur ve neredeyse sonraki hareketinizi önceden biliyormuş gibi hissedersiniz. Direksiyon, her anı daha iyi hissetmeniz için ustaca üretilmiştir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu