HaberlerLotus

Yeni Lotus SUV Modeli Ortaya Çıktı

Lotus ilk SUV modelini üretmek için kolları sıvadı. Lotus’un ilk SUV modelinin patent çizimleri ortaya çıktı.

Lotus ilk SUV modelini çıkarmak üzere çalışmalarını sürdürüyor. 2021 yılında piyasaya çıkarılması beklenen Yeni Lotus (SUV) modelinin görüntüleri internete sızdı. Söz konusu görüntüler patent çizimlerinden oluşuyor. Bu fotoğraflar da ilk SUV modelini üretmeye hazırlanan Lotus’un tasarımcılarının ne tarz bir SUV modeli çıkarmayı amaçladıklarına dair ipuçları veriyor.

Lotus Yeni SUV Modeli - Patent Şeması
Lotus Yeni SUV Modeli – Patent Şeması

Fotoğrafları incelediğimizde Lotus’un yeni SUV modelinin Evora ve Elise modelleri ile benzerlik gösterdiği görülüyor. Kaportanın yan kısımlarına baktığımızda ise etkileyici tasarım çizgilerine yer verildiğini görüyoruz. İlk defa Çin merkezli otomobil sitesi PCAuto’da yayınlanan bu resimlere baktığımızda ilk bakışta, tekerlekler ve gövde arasındaki dar aralıklar, süspansiyon hareketinin veya eklem hareketinin az olduğu dikkat çekiyor. Öte yandan bu modelin Porsche Macan gibi performans odaklı olacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Lotus Yeni SUV Modeli - Patent Şeması
Lotus Yeni SUV Modeli – Patent Şeması

Lotus, bu modelinin üretiminin bir bölümünü Çin’de yapacak. Nitekim SUV segmentinin önde gelen birçok modelin üretimi de Çin’de yapılıyor.

Lotus’un ilk SUV modeli hakkında açıklamalar yapan Lotus CEO’su Jean-Marc Gales, Lotus’un yeni SUV modelinin sunacağı performansın eşsiz olacağını ve Lotus markasının hafif, aerodinamik çizgisini devam ettireceğini dile getirdi. Öte yandan Gales, yeni çıkacak model hakkında bir SUV model yerine crossover model olarak bahsetti. Bu da yeni gelecek modelin off-road olmaktan ziyade on-road olacağının göstergesi olarak gösterilebilir.

DİĞER LOTUS HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu