HaberlerMiniYeni Araba Modelleri

Yeni MINI Metro Runner 2023 Yılında Piyasaya Sürülecek

İngiliz otomotiv devi MINI, ürün gamına yeni bir modeli daha eklemek için kolları sıvadı.

İngiliz otomobil üreticisi MINI, model ailesine yeni bir modeli katma kararı aldı. Ancak bu plan henüz pratiğe dökülmedi. Dolayısıyla Yeni MINI Metro Runner modeli 2023 yılı civarı piyasaya sürülmüş olacak.

Hem BMW hem de MINI markaları ön tekerlekten çekiş sistemi ile donatılan otomobil modellerini geliştirmede UKL platformunu tercih ediyor. Ancak marka tarafından yapılan açıklamada FAAR platformu tanıtımı yeni yapılacak olan MINI modellerinde yer almayacak. Şirketin aldığı bu kararın altında yatan sebebin ise bu platformun maliyetleri oldukça yukarı seviyelere çektiği düşünülüyor.

Yeni MINI Metro Runner
Yeni MINI Metro Runner

Öte yandan İngiliz şirket, Japon otomotiv devi Toyota ile yeni bir küçük araba platformu geliştirmek üzereye iş birliği yapmayı planladığını teklifiyle iletmişti. Ancak Toyota bu teklifi reddetmişti.

Automobile Magazine’de konu ile ilgili yapılan bir habere göre MINI tarafından oluşturulacak yeni platformun üzerinde geliştirilecek ilk MINI modeli 2024 yılında piyasaya sürecek. Haberde ayrıca bu yeni modelin adının da Metro Runner olduğu vurgusu yapıldı.

Automobile Magazine’de yer alan aynı haberde BMW 1 Serisi’nin üretiminin gelecek yıl sonlandırılacağı haberi paylaşıldı. Öte yandan Rolls-Royce’un da elektrikli bir otomobil modeli üretmeyi planladığı paylaşıldı. Ayrıca Alman otomotiv devi BMW’nin i5 ve i9 modellerine yönelik yaptığı planlamaların da şimdilik askıya alındığı belirtildi.

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu