Mini

Yeni MINI Modelleri Artık Daha Büyük

İlk üretimini 1959 yılında gerçekleştiren ve adını aldığı küçük modeller üreten MINI, modellerini büyüttü. MINI’ler, 3.05 metre olarak üretilmeye başlanmıştı; en son üretilen Mini Cooper, 3.99 metrelik boyuyla üretim bandından indi. Marka, hibrit modeller de üretmeye başladı.

MINI, modellerinin boyutlarını büyütmeyi sürdürecek. Markanın dış tasarım sorumlusu Florian Nissl, yeni Mini modellerinin giderek büyüyeceğini, verdiği bir röportajda dile getirdi. Nissl, boyut olarak büyüyen MINI’lerin güvenlik açısından da ilerleme kaydettiğini söyledi ve bugünkü modellerin, 15-20 yıl önceki modellere göre daha güvenli olduğunun altını çizdi.

MINI’nin 2019 model yılı için ürettiği Countryman 4.29 metre uzunluğuna ve 1.55 metre yüksekliğe sahip. Selefine göre 7.6 cm büyümüş olan Countryman, aynı zamanda bugüne kadar üretilen en büyük MINI modeli.

MINI’deki tek değişiklik ebatlarla sınırlı değil. Yeni modellerde hibrit motor seçeneğine de yer veriliyor. MINI’nın ilk elektrikli ünite kullandığı modeli de yine Countryman. MINI, üç kapılı modellerinde de elektrikli üniteler kullanacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı