2022 Model ArabalarGündemHaberlerTeknolojiYeni Araba Modelleri

Yeni MINI Modelleri Türkiye’de

Yeni MINI Modelleri Türkiye’de. MINI, Resolute, Untold ve Untamed Edition versiyonlarıyla Türkiye yollarına çıkmak için gün sayıyor.

Yeni MINI Modelleri Türkiye’de

Resolute Edition, 3 Kapı ve 5 Kapı MINI modelleri ile MINI Cabrio’nun geleneksel stilini, özgüvenli duruşunu ve kusuruz karizmasını vurgularken, Untold Edition ile MINI Clubman’in çok yönlü nitelikleri ve şık tasarımı dışa yansıtılıyor. Bir diğer yeni versiyon olan Untamed Edition ise şehrin sınırlarının ötesindeki maceralara her zaman hazır olan MINI Countryman’in bu özelliğini ön plana çıkarıyor.

Sürüş Keyfi ve Karizma: MINI Resolute Edition

Yeni MINI Modelleri Türkiye’de. MINI, kendine özgü ikonik tasarımı ve premium karakteri ile sahip olduğu çekiciliği heyecan verici bir sürüşle birleştiriyor. MINI 3 Kapı, 5 Kapı, Cabrio ve Cooper SE modelleri Resolute Edition ile standart modellerden farklılaşıyor. Resolute Bronze renkle tamamlanan dış detaylar arasında far çerçeveleri, radyatör ızgarası ve stoplar yer alıyor. Ayrıca yan profilde yer alan hava kanalları, kapı kolları ve bagaj kapağı da bu özel renkle bezeli.

Yeni MINI Modelleri Türkiye’de. MINI modellerinde yer alan kaput şeritleri ve kapı eşik panelleri, açık ve koyu altın rengi geçişine sahip biçimde yeniden tasarlandı. Ayrıca bu şeritler Resolute yazısını da bünyesinde barındırıyor. Resolute Edition MINI modellerinin tasarımı Pulse Spoke Black 18 inç boyutundaki hafif alaşımlı jantlarla tamamlanıyor.

Yeni MINI Modelleri Türkiye’de. Özenle dizayn edilen Resolute Edition MINI modellerinin iç mekânında da göz alıcı detaylar otomobil severlere sunuluyor. MINI Yours Leather Lounge varyantı, ince işçilikle hazırlanan dikiş detaylarıyla öne çıkıyor. Ayrıca koltuk başlıklarında yer alan Union Jack motifi de opsiyonel olarak eklenebiliyor.

Daha Sportif Bir Model: MINI Clubman Untold Edition

Standart MINI modellerine göre daha geniş boyutları ve ferah iç hacmiyle öne çıkan MINI Clubman, Untold Edition ile bu özelliklerine sportifliği de ekliyor.

Yeni MINI Modelleri Türkiye’de. Untold Edition ile birlikte gelen Sage Green gövde rengi ve John Cooper Works Aerodinamik gövde kitinden esinlenerek tasarlanan ön ve arka rüzgarlıklar, MINI Clubman’e dinamik bir görünüm sağlıyor. Ayrıca motor kaputu ve tavan arasında uzanan beş adet dar şerit, Untold Edition’a özel olarak otomobildeki yerini alıyor. Ayrıca MINI Clubman Untold Edition, 18 inç boyutundaki Untold Spoke jantları ile uyum içinde olan parlak siyah kapı kolları, egzoz uçları, MINI logoları ve siyah renkli model yazılarıyla dış tasarımını tamamlıyor.

MINI Countryman Untamed Edition Sınırları Zorluyor

MINI’nin macera odaklı, dört tekerlekten çekişli modeli Countryman, Untamed Edition ile şıklık ve çok yönlülüğü simgeliyor. MINI Countryman Untamed Edition kullanıcısını spontane olarak doğaya çıkmaya ve yeni yollar keşfetmeye teşvik eden unsurlara sahip. Bu detayların başında ise Momentum Gri gövde rengi geliyor. Gövdenin ötesine geçtiğinizde Momentum gri renkle boyalı; ön alt koruma, alt hava giriş çevresi ve ön rüzgarlık otomobilin maceracı duruşunu destekliyor.

Yeni MINI Modelleri Türkiye’de. Kapıların alt kısmında bulunan dört çapraz şerit, MINI Countryman Untamed Edition’ın her türlü şartta yola çıkmaya hazır olduğunu gösteren detay olarak göze çarpıyor. Ayrıca çift tonlu tasarlanan 18 inç boyutundaki alaşım jantlar bu donanıma özel olarak sunuluyor. Yeni MINI Modelleri Türkiye’de.. Tavan ve dış ayna kapaklarına ek, Untamed Edition’daki MINI Countryman’in tavan rayları ile far muhafazaları da siyah renkte.

MINI Cooper Resolute Özellikleri 

MINI 3 Kapı Resolute Edition: Yakıt Tüketimi (WLTP ortalama): 5,6 l/100 km; CO2 Emisyonu (WLTP ortalama): 128 g/km

MINI 5 Kapı Resolute Edition: Yakıt Tüketimi (WLTP ortalama): Yakıt Tüketimi (WLTP ortalama): 5,7 l/100 km; CO2 Emisyonu (WLTP ortalama): 131 g/km

MINI Cabrio Resolute Edition: Yakıt Tüketimi (WLTP ortalama): Yakıt Tüketimi (WLTP ortalama): 6 l/100 km; CO2 Emisyonu (WLTP ortalama): 136 – 137 g/km

Tamamen Elektrikli MINI Resolute Edition: Elektrik Tüketimi (WLTP ortalama): 17,5 kWsa/100 km; CO2 Emisyonu (WLTP ortalama): 0 g/km; Elektrikli Menzil (WLTP ortalama): 234 km

SİMGE HALİNE GELMİŞ STİL. YARIŞ GENLERİ

Yeni MINI Modelleri Türkiye’de. Zengin tasarım mirasımızdan ve gurur duyduğumuz yarış geçmişimizden ilham alan MINI Resolute Edition modelleri, tamamen kendilerine özgü stili ve optimist karakteri ile ilk andan itibaren güçlü bir etki bırakıyor. İlhamını meraktan ve şehrin hareketliliğinden alan bu otomobiller bizleri farklı düşünmeye davet ediyor. Doludizgin go-kart hissi ve sportif performansın genlerimizdeki yansımasını temsil ediyor.

MINI Resolute Edition, ilhamını Austin 1100 modelinde kullanılan orijinal MINI Cannaught Green renginden alarak zengin ve derin bir etki yaratan Rebel Green ile karşımıza çıkıyor. Bu tasarım, Resolute Bronze detaylarla mükemmel uyum yakalayarak benzersiz bir görünüm sunan seriye özel büyüleyici motor kapağı şeritleri ile tamamlanıyor.

Yeni MINI Modelleri Türkiye’de. MINI Resolute Edition, cesur ve modern tampon tasarımının yanı sıra ön far ve stop lambası halkalarında, kapı kollarında, yan süs pedlerinde ve daha pek çok öğede kullanılarak tasarıma bireysel ve dinamik bir karakter kazandıran sade ancak göz alıcı Resolute Bronze detaylarla sunuluyor. Yeni MINI Modelleri Türkiye’de. Rebel Green renkteki ön çamurlukların üzerinde yer alan özel yan süs havalandırmalar sayesinde MINI Resolute Edition’ı gördüğünüz ilk anda tanıyabilirsiniz.

Rebel Green dış tasarımla mükemmel bir uyum sağlayan Pepper White kontrast tavan ve ayna kapakları, MINI’nin sportif kökenlerini ve geleneğini yansıtıyor. Opsiyon olarak sunulan siyah tavan ve yan ayna kapakları da otomobile aynı derecede ikonik bir görünüm kazandırıyor.

Yeni MINI Modelleri Türkiye’de. Egzoz boruları, motor kapağı ve bagaj üzerine işlenmiş MINI logoları ve iç ızgara çerçevesi gibi benzersiz dokunuşların tümünde, büyülü bir gizem ve gösterişli bir zarafet havası ortaya koymak için özel Piano Black kullanılıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu