HaberlerMitsubishiYeni Araba Modelleri

Yeni Mitsubishi Delica Concept İnternete Sızdı

Yeni Mitsubishi Delica Concept modelinin tanıtımına az bir süre kala görüntüleri internete sızdı.

Ekim ayında organize edilecek Tokyo Motor Show’da tanıtılacak olan Yeni Mitsubishi Delica Concept modelinin görüntüleri internete sızdırıldı. Diğer yandan bu konseptin tenik özelliklerine dair detaylar da tanıtımına az bir süre belli olmaya da başladı. Ortaya çıkan bilgilere göre yeni kasa Delica’nın Mitsubishi Outlander modelinin üretildiği platformda üretiminin yapılacağı öğrenildi. Firmanın standart olarak sunduğu “Super All Wheel Control” dört çekişli sürüş sisteminin sunulacağı bu modelde tasarım da bir diğer Mitsubishhi modeli olan Xpander modeline oldukça benzer olduğu gözleniyor.

Mitsubishi Delica Concept
Mitsubishi Delica Concept

Bu model hakkında ortaya çıkan diğer bilgilere göz atacak olursak; Yeni Mitsubishi Delica Concept modelinin off-road koşullarına uygun olarak tasarlandığını söyleyebiliriz. Nitekim bu sızdırılan fotğraflarda da bariz bir şekilde gözüküyor. Modelin ön tarafını incelersek, belirgin bir kaydırma plakası ve büyük boyutlu, dairesel sis lambaları ilk dikkat çeken unsurlar arasında yer alıyor. Diğer yandan bu modelde bırakılan biniş yüksekliğinin Xpander modeline kıyasla daha yüksek olduğunu, tavan çizgisinin yapısının ise bu modeli kardeş modeline kıyasla daha çok dikdörtgen formuna soktuğunu görebiliyoruz. Bu dikdörtgen formu aşağıda yer alan fotoğrafta da görüleceği üzere en çok dikey arka cam, portbagaj ve büyük üçüncü sıra yan camlarda belli oluyor.

Mitsubishi Delica Concept
“Mitsubishi Delica Concept

Bu modelde kullanılacak motor seçeneğinin ise 170 hp güç üretme kapasitesine sahip, yaklaşık olarak 400 Nm tork değeri sağlayan 2.2 litrelik bir turbo şarjlı dizel motor olduğu öğrenildi.

DİĞER MITSUBİSHİ HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu