Araba FiyatlarıHaberlerOpelYeni Araba Modelleri

Yeni Opel Grandland X Türkiye’ye Geliyor

Opel, Türkiye pazarında SUV piyasasına Grandland X modeli ile giriş yapıyor. Yeni Grandland X modelinin Türkiye pazarına giriş tarihi belli oldu.

Türkiye’deki SUV pazarına Grandland X modeli ile giriş yapmaya hazırlanan Opel’in, bu modelinin geliş tarihi de belli oldu. Yeni Grandland X modeli Türkiye pazarında önümüzdeki kasım ayından itibaren satışa sunulacak.

X Ailesinin En Uzunu

Opel X ailesinde, Mokka X ve Crossland X modelleri yer alıyor. X ailesine üçüncü üye olarak katılan Grandland X ailenin en uzunu olarak dikkat çekiyor. Yeni Grandland X, diğer X modellerinden 20 cm daha uzun olarak tasarlandı.

Yeni Opel Grandland X
Yeni Opel Grandland X

Yeni Grandland X modelinde LED gündüz farları, LED stop lambaları, Şerit Takip Sistemi, Trafik İşareti Tespit Sistemi ve Akıllı Cruise Control gibi özellikler giriş seviyesinde standart olarak sunulan özellikler arasında yer alıyor. Diğer versiyonlarda ise bu özelliklere ek olarak farklı donanımlar da mevcut bulunuyor.

Yeni Opel Grandland X – Teknik Özellikler

Yeni Opel Grandland X modelinde ilk aşamada biri benzinli biri de dizel olmak üzere iki farklı motor seçeneği sunulacak. İki motor seçeneği de geliştirilmiş 6 ileri manuel ve otomatik şanzıman seçenekleri ile kombin ediliyor. Start/Stop özelliğinin standart olarak sunulduğu bu model, Türkiye pazarına tüm seçenekleri ile birlikte giriş yapacak. Motor seçeneklerinin performanslarını incelersek;

1.2 Turbo Benzinli motor 130 hp ve 230 Nm tork üretme kapasitesine sahip olarak geliyor. Şehir içinde 100 km’de ortalama olarak civarında 6.0-6.4 litre yakıt tüketen bu model şehir dışında 4.9-4.5 litre, ortalama olarak 100 km’de 5.1-5.5 litre yakıt tüketimi yapıyor.

Yeni Opel Grandland X - İç Mekan
Yeni Opel Grandland X – İç Mekan

1.6 Dizel motor ise 120 hp ve 300 Nm tork üretme kapasitesine sahip olarak geliyor. Şehir içinde 100 km’de ortalama olarak civarında 5.1-4.7 litre yakıt tüketen bu model şehir dışında 4.2-3.5 litre, ortalama olarak 100 km’de 4.6-4.0 litre yakıt tüketimi yapıyor.

Belirttiğimiz üzere ilk aşamada bu iki motor seçeneği sunuluyor. İlerleyen dönemlerde ise Opel, daha fazla güç talep eden müşterilerine özel 2.0 dizel motor seçeneğini de sunacak. Bu motor seçeneği ise sekiz ileri otomatik şanzıman ile kombine edilecek. Diğer yandan plug-in hibrit versiyon da ilerleyen zamanlarda yollara çıkacak. Bu versiyon dört tekerlekten çekiş sistemi ile birlikte gelecek.

DİĞER OPEL HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu