2022 Model ArabalarHaberlerOpelYeni Araba Modelleri

Yeni Opel Rocks-e Özellikleri Açıklandı, Fiyatları Ne Olacak?

Dünyanın ilk SUM modeli yeni Opel Rocks-e otomobilinin özellikleri açıklandı. SUM yani ‘Sürdürülebilir Şehir içi Mobilite’ sınıfında yer alan bu otomobil, kullanıcılarını memnun edebilecek özelliklere sahip.

Teknik olarak yeni bir otomobil olmayan bu SUM modeli, temelini Citroen Ami ile paylaşıyor. Otomotiv sektöründe aynı temeli paylaşarak faaliyet gösteren markaların ortak modellerinden olan bu projenin, Opel markasının quadricycle sınıfında yer aldığı kaydediliyor.

Opel Rocks-e Otomobilinin Özellikleri

Oldukça küçük boyutta olan bu modelin uzunluğu 2.41 metre olmakta. Aracın ağırlığı ise bataryalar dahil edilmediğinde yalnızca 425 kg. 14 inç çift tonlu jant olanağına sahip olan bu aracın kapıları da ters yönde açılan bir tasarıma sahip. Citroen Ami modeli ile büyük ölçüde aynı tasarımlara sahip bu otomobilin iç tasarımı da yine aynı şekilde Ami ile benzer özelliklerde.

Kullanıcılar için tatmin edici donanımlara sahip olan bu otomobilde; altı düz üç kollu direksiyon, küçük bir dijital gösterge paneli, klima kontrol sistemleri, USB girişi, bardaklık ve farklı şekillerde depolama alanları bulunuyor.

Yeni Opel Rocks-e Modelinin Teknik Özellikleri

Yeni Opel Rocks-e modeli, gücünü 5.5 kWsa kapasiteli bataryadan alıyor. 8 beygirli bir elektrik motoru ile üretilen bu aracın ulaşabildiği maksimum hız ise saatte 45 km olmakta. Aynı zamanda bu otomobil, WLTP verilerine göre 75 km sürüş menziline sahip. Aracın bataryasının şar edilme süresi ise standart prizde 3.5 saat sürmekte. Üç farklı donanım seviyesi ile piyasaya sürülecek olan otomobilin paketleri;

  • Standart
  • Klub
  • TeKno

2022 Yılında Avrupa’da Piyasaya Sunulacak

Opel markasının şehir içi ulaşımında kullanılması amacıyla üreteceği bu otomobil, Avrupa’da 15 yaşından büyük olan kişiler için yasal olarak kullanılabilecek konumda bulunuyor. 2021 yılının sonlarında satışa sunulması planlanan yeni Opel Rocks-e modeli, 2022 yılının ortalarında Avrupa piyasasında yerini alacak. Birçok kullanıcının dikkatini şimdiden çekmiş olan bu aracın fiyatı ile ilgili ise henüz net bir açıklama bulunmuyor. Fakat yine de ikizi olarak nitelendirilebilecek Ami modelinin 6 bin 900 Euro olan fiyatına yakın bir tutarda olacağı düşünülüyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu