2020 Model ArabalarFoto GaleriGündemHaberlerPeugeotSUVTeknolojiYeni Araba Modelleri

Yeni Peugeot 2008 SUV Yerini Aldı

PEUGEOT i-Cockpit® direksiyon başında harika bir deneyim olanağı sunuyor. Kompakt direksiyon simidi sayesinde daha küçük kol açıklığı ve daha alçağa uzanan ellerle, daha güvenli ve keskin bir sürüş imkanı sunuyor. Dikkati ve konsantrasyonu oldukça açık tutuyor.

Daha dinamik bir karaktere sahip olan GT Line versiyonları Adamite detayların ön plana çıkartıldığı daha koyu bir atmosfer sunuyor. Allure versiyonunda sunulan modern “Urbanoïd” açık mavi döşeme teknik gelişmişlik seviyesine vurgu yapıyor.

Peugeot, yeni 2008’i 1.2 PureTech ve 1.5 BlueHDi ünitelerle satacak. Standart modellerde benzinli PureTech motor 110 ve 130 bg güç sunarken GT paketinde aynı ünitenin gücü 155 bg olacak.
Dizelde ise dört silindirli turbo dizel ünite 100 ve 130 bg güç çıkışlarıyla satılacak. Tıpkı yeni 208’de olduğu gibi, 2008 de EV versiyonuyla beraber tanıtıldı. e-2008 adı modelin detayları için sizi şuraya alalım.

Motor

Grip Control sistemi konsolun orta bölümündeki düğme ile kumanda edilen ve 5 farklı sürüş modu belirtilen yol şartlarına göre tercih edilebiliyor.

EURO6 normlarındaki yeni BlueHDi dizel motor ise 100hp güç üretiyor. Adblue teknolojisi ile NOx (Azot Oksit) gaz salınımını %90 oranında azaltan motor, düz ve ETG6 otomatik şanzımanla birlikte 3,5L/100km yakıt tüketimiyle fark yaratıyor.

Donanımlarını incelediğimizde ise direksiyon asistanı, adaptif hız sabitleyici, kör nokta uyarı sistemi, şerit takip sistemi ve acil durum fren asistanı özelliklerini görüyoruz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu