HaberlerRenaultYeni Araba Modelleri

Yeni Renault Duster Yollara Çıktı

Renault, Duster modelini ikinci nesli ile yollara çıkardı. Renault’nun yeni modeli birkaç ay evvel Almanya pazarında Dacia logosu ile yollara çıkmıştı.

Renault ve Dacia Duster modellerinin arasındaki farklı dışarıdan bakarak kavrayabilmek bir hayli zor çünkü değiştirilmiş ön panjur ve bagaj kapağındaki plastik trim haricinde her iki model de birbirleriyle aynı.

Renault, Dacia Duster modelinden daha farklı pazarlarda görücüye çıkıyor. Bundan ötürü Fransız grubun maliyeti yükseltecek tasarım değişiklikleri ile uğraşmasına gerek kalmıyor.

Aynı şey iç mekan için de geçerli. Her iki aracın da iç mekanını incelediğimizde, arada bir fark bulmak bir hayli zor gözüküyor. Öte yandan ufak da olsa değişiklikler bulunuyor. Dacia’daki hava girişlerinin formu yuvarlak iken, Renault modelindeki hava girişleri ise yatay forma sahip. Öte yandan Dacia’da 5 adet, Renault Duster’da ise 4 adet hava girişi bulunuyor. Öte yandan Renault Duster, daha farklı ve yeni bir direksiyon simidine sahip. Bu küçük detaylar haricinde her iki markanın da Duster modellerinin iç kabinlerinin tasarımları aynı. Multimedya sistemi de aynı özellikler arasında yer alıyor.

Renault’un yeni Duster modeli iki ve dört çekişli sürüş sistemleri ve aynı motor seçenekleriyle Renault müşterilerinin beğenisine sunulmaya devam ediliyor. Bu motor seçenekleri arasında 1.6 litre ve 2.0 litre benzinli motor seçenekleri (113 hp ve 143 hp) yer alıyor. Dizel tarafa baktığımızda ise bizleri 1.5 litre dCi (84 hp ve 89 hp) ve opsiyonel  olarak sunulan dört çekişli sürüşe uyumlu dCi 108 hp motorlar karşılıyor..

DİĞER RENAULT HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu