HaberlerSkodaYeni Araba Modelleri

Yeni Skoda Vision X Konseptinin Özellikleri Belli Oluyor

Çek otomotiv devi Skoda SUV segmentindeki başarısını yükseltmek adına yeni bir SUV modeli piyasaya çıkarabilir.

Tüm dünya genelinde SUV segmentine yönelik rağbet her geçen gün artıyor ve bu da SUV segmentinde yer alan araba modellerinin satış rakamlarına yansıyor. Türkiye’de de son yıllarda SUV modelleri daha sık görmeye başladık. Dolayısıyla otomotiv sektörünün devleri de giderek yükselen bu segmente yönelik yatırımlarına devam ediyor. Bu markalardan bir tanesi de tabii ki Kodiaq ve Karoq gibi başarılı SUV modellerine sahip Skoda. Çek marka SUV segmentinde Kodiaq ve Karoq modellerinin ardından yeni bir model için hazırlıklara başladı.

Yeni Skoda Vision X Konsepti
Yeni Skoda Vision X Konsepti

İlk Olarak Konsept Model Tanıtılacak

Skoda’nın yeni modeli ilk aşamada konsept model olarak tanıtılacak. Yeni Skoda Vision X konsept modelinin tanıtımı Cenevre Otomobil Fuarı’nda yapılacak. Bu model Seat Arona ve Volkswagen T-Cross modelleri ile aynı sınıfta yer alacak.

Şehiriçi Kullanıma Uygun Olarak Tasarlandı

Yeni Skoda Vision X konsepti şehiriçi kullanıma uygun olarak tasarlandı. Tanıtımına az bir süre kala görselleri de yayınlanan bu konsept modeli incelediğimizde sahip olduğu keskin çizgiler ile güçlü bir görünüm ortaya koyduğunu söyleyebiliriz. Öte yandan gövde rengi olarak yeşil renginin seçilmesi de Skoda’nın alışılmadık tasarımının bir habercisi olduğu söyleniyor. Çift far düzenlemesinin yer almasının da sürpriz olmadığı söylenebilir. Nitekim bu far yapısı Skoda’nın yakın zamanda yenilediği araçlarda da görülüyordu. Yeni Skoda Vision X konsept modelinin arka kısmına baktığımızda ise C forma sahip farların dikkat çektiği söylenebilir.

Yeni Skoda Vision X Konsepti - İç Mekan
Yeni Skoda Vision X Konsepti – İç Mekan

Yeni Skoda Vision X konsept modelinin iç mekanında ise bizleri yeni nesil teknolojiler karşılayacak. Ancak iç mekanın genel tasarımına bakıldığında çok da çarpıcı gözükmediği söylenebilir. Ancak tabii ki üretim versiyonunda bu kısmın da yeniden yorumlanıp revize edileceğini eklememizde fayda var. Öte yandan iç mekanda sade bir ön konsolun büyük bir dokunmatik ekranla sunulduğu görülüyor. Fiziksel düğmelerin yerini ise dokunmatik düğmeler aldı.

Bu modelin kaputunun altında yer alacak motor seçenekleri hakkında ise henüz resmi bir açıklama gelmedi ancak içten yanmalı motor seçeneklerine ek olarak hibrit bir motor seçeneğinin de sunulmasına kesin gözüyle bakılıyor.

 

DİĞER SKODA HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu