Haberler

Yeni SUV Modeller Euro NCAP Testlerinden Tam Not Aldı

Birçok yeni SUV modeli Euro NCAP testlerine katıldı. Dünyanın önde gelen otomotiv devlerinin SUV modelleri bu prestijli testlerden 5 yıldızla ayrılarak tam puan alma başarısı gösterdi.

Birçok otomotiv devinin yeni SUV modelleri Euro NCAP testlerini 5 yıldız alarak tamamlama başarısı gösterdi. Bu başarılı yeni SUV modelleri arasında BMW X3, DS 7 Crossback, Honda Civic, Jaguar E-Pace, Mercedes-Benz X-Serisi, Porsche Cayenne, Subaru Impreza ve Subaru XV modelleri yer alıyor.

Euro NCAP testlerine tabi tutulan bu başarılı ve yeni SUV modellerinde son grrupta en iyi performansı ortaya koyan model yetişkin yolcu koruma kategorisinde %95 puan ile Porsche Cayenne modeli oldu. Çocuk yolcu koruma kategorisinde ise Yeni Subaru Impreza ve Subaru XV modelleri %89 ile en yüksek notu alan modeller oldular. Subaru XV modeli diğer yandan yaya koruma kategorisinde de birinci olma başarısı gösterdi. Honda Cibic modeli ise sürüş yardım sistemleri kategorisinde en başarılı model olarak ön plana çıktı.

Yeni Honda Civic modeli yan perde hava yastığında çocukların koruması için yapılan bir geliştirmeden ötürü ikinci kez Euro NCAP testlerine tabi tutuldu.

Citroën E-Méhari modeli ise son test grubunda testi beş yıldız ile tamamlayamayan tek model oldu. Bu model standart güvenlik donanımında üç yıldız alabildi. Test sonuçlarına göre bu modelde özellikle kaput kısmının herhangi bir çarpışma neticesinde yayaları koruma özelliğinin yetersiz kaldığı ve tek sürüş yardım sisteminin yalnızca emniyet kemeri hatırlatıcısından meydana geldiği ortaya koyuldu.

2018 Yılında Yeni Bir Değerlendirme Kriteri Eklenecek

Euro NCAP görevlisi Michiel van Ratingen, 2018 yılından itibaren Euro NCAP testlerinde ilk defa bisikletlileri tespit edebilen otomatik fren sistemlerinin de değerlendirme kapsamına alınacağını açıkladı. Ratingen, 2018 yılındaki testlerin yeni otomobil modellerinde her geçen gün daha yaygın hale gelen otomatik fonksiyonları da dahil edecek şekilde güncellenmesinin sürdürüleceğini dile getirdi.

Diğer yandan Citroen, E-Méhari modelinin testlerden yalnızca üç yıldız alması ile ilgili henüz herhangi bir resmi açıklama yapmadı.

YENİ SUBARU XV EURO NCAP TEST SONUÇLARI

2018 CITROEN DS7 CROSSBACK EURO NCAP TEST SONUÇLARI

YENİ CITROEN C3 EURO NCAP TEST SONUÇLARI

2018 SEAT ARONA EURO NCAP TEST SONUÇLARI

2018 SKODA KAROQ EURO NCAP TEST SONUÇLARI

YENİ RENAULT KOLEOS EURO NCAP TEST SONUÇLARI

SEAT IBIZA EURO NCAP TEST SONUÇLARI

ALFA ROMEO STELVIO EURO NCAP TEST SONUÇLARI

HYUNDAI İ30 EURO NCAP TEST SONUÇLARI

SUZUKI SWIFT EURO NCAP TEST SONUÇLARI

SKODA KODIAQ EURO NCAP TEST SONUÇLARI

AUDI Q5 EURO NCAP TEST SONUÇLARI

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu